Tööandjate keskliidu väitel eelistab töötajate kaasamise seadus põhjendamatult ametiühinguid

ÄP 10. august 2004, 00:00

Eelnõu tagasilükkamise põhjuseks on liidu teate kohaselt see, et eelnõus on töötajate esindajate valimisel ettevõtete töönõukogudesse antud põhjendamatu eelis ametiühingutele.

Töötajate kaasamise seaduse eelnõu sätestab Euroopa Liidu vastava direktiivi alusel ettevõtjatele kohustuse luua töönõukogud nendes ettevõtetes, mis annavad tööd rohkem kui 1000 töötajale ning tegutsevad vähemalt kahes Euroopa Liidu liikmesriigis.

Töönõukogu moodustatakse emaettevõtja juures liikmesriigis tegutsevate tütarettevõtjate töötajate esindajatest.

Eelnõu annab Eestis vastavate esindajate määramise eelisõiguse ettevõtte ametiühingule, seades teised töötajate esindusvormid sellega ebavõrdsesse olukorda.

?Ametiühingute õiguste seaduslik põhistamine rikub väljakujunenud töötajate esindamise traditsioone,? ütles tööandjate keskliidu juhataja Tarmo Kriis. ?Paljudes ettevõtetes esindavad töötajaid suhetes tööandjaga ametiühingute asemel usaldusisikud,? lisas Kriis.

Kriisi sõnul sõltub töötajate esindaja esinduslikkus sellest, kui suurt osa töötajaskonnast reaalselt esindatakse.

?Töötajate usaldusisikutel, kes esindavad töötajaid sõltumatult ametiühingutest, on ettevõtetes töötajate ja tööandjate huvide tasakaalustamisel tihti paremad võimalused, kui jõuvõtteid kasutavatel ametiühingutel,? ütles Kriis.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 14:38
    Otsi:

    Ava täpsem otsing