Kolmas voor jõudmas plussi

ÄP 24. september 2004, 00:00

Kokku on möödunud aasta 30. oktoobriks oma liitumisotsuse teinud pensionikoguja kontole jõudnud osakuid laekuda kuuel korral. Sampo Pension 50, Ühispanga Pensionifond Progressiivse, LHV Aktsiapensionifondi ja Sampo Pension 25 valinud on jõudnud esmakordselt ka väiksesse plussi.

Esimeses voorus liitunutest (liitused enne 31. maid 2002), kel kontol osakuid juba üle kahe netopalga ulatuses, pole jõudnud pärast enam kui kaht kogumisaastat plussi vaid Seesam Optimaalse Fondi omanikud. Hansa Pensionifond K3 ja LHV Aktsiapensionifond on suutnud sissepandud raha kasvatada 7,8%. Teises voorus liitunutest (otsustasid oma saatuse enne 31. oktoobrit 2002) on plussis üheteist fondi omanikud.

Allpool asuva edetabeli aluseks oleme võtnud 10 000kroonise brutopalgaga töötaja, kellelt liigub iga kuu pensionisambasse 600 krooni (2 + 4% brutopalgast). Raha fondi laekumise päevaks on võetud selline päev kuus, mil fondide maht on kõige rohkem kasvanud ehk päev, mil fondiomanik on kõige tõenäolisemalt osakud kontole saanud.

Lihtsuse mõttes oleme arvestanud, et inimene saab iga kuu täpselt 600 krooni eest osakuid (rahalisi jääke ei arvestata). Samas oleme arvestanud fondiosakute väljalaske- ja tagasivõtmistasudega.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 14:45
    Otsi:

    Ava täpsem otsing