Citigroupi juht välistas ülevõtmised

ÄP 04. oktoober 2004, 00:00

?Me pole ülevõtmis- ja liitumistehingutele keskendunud firma,? ütles Prince, lisades, et pank peab pöörab rohkem tähelepanu eetikale.

?Üheks Prince?i eesmärgiks on saada pank välja meedia väljaannete pealkirjadest,? ütles Front Barnett Associatesi nõukogu juht Marshall Front.

Pärast Prince?i saamist Citigroupi juhatuse esimeheks on Jaapani pangandusjärelevalve nõudnud Citigroupi privaatpanganduse üksuse tegevuse lõpetamist Jaapanis. USA regulaatorid alustasid Citigroupi Argentina üksuse raamatupidamise uurimist. Pank on vabandanud selle pärast, et nad põhjustasid 13 mld dollari suuruse võlakirjatehingute laviini Euroopa võlakirjaturul. Panka on süüdistatud pankrotistunud Itaalia piimakombinaadi Parmalatis toimunud pettustele kaasaaitamises. Citigroup on nõustunud maksma 2,65 mld dollarit WorldComi investoritele, sest pank aitas peita pankrotistunud firma riske.

Mõnede analüütikute hinnangul on Prince?i varutud 6,7 mld dollarit Enroni, aktsiaanalüüside ja aktsiate esmaemissioonide kohtuasjadeks liiga väike summa.

Citigroupis töötab enam kui sajas riigis kokku 270 000 töötajat.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 14:46
    Otsi:

    Ava täpsem otsing