• Jaga lugu:
  Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

  Kolmandat põlve ehitaja Kaupo Jälle juhib pere ehitusfirmat Jälle ja Ko

  Kust sai alguse Teie karjäär? Minu isa lõi 1991. aastal perefirma ning sealt saigi alguse minu karjäär. Olen kogu elu selles firmas töötanud. Varem olin projektijuht, viimased kaks aastat olen aga jätkanud juhina. Selline oli lihtsalt asjade loomulik käik.
  Millistel koolitustel sooviksite ennast veel täiendada? Arvan, et see võiks olla midagi oma erialaga seoses. Näiteks juhtimispsühholoogia oleks kindlasti päris huvitav ning seda võiks täiesti kaaluda.
  Mis on olnud Teie käesoleva aasta olulisemad otsused? Hetkel võib selleks pidada ISO 9001:2000 kvaliteedijuhtimise süsteemi juurutamist.
  Millised on Teie elu suurimad saavutused? Olen päris rahul meie ettevõtte arenguga ja ka perekond on mul väga hea. Rohkem ei oska öelda, sest pole oma senise elu jooksul muudele asjadele pühendunudki.
  Mis on juhi töös kõige raskem ja ebameeldivam? Ehitusjuhina on raske võidelda nii-öelda turusolkijatega. Kui eesmärk on hea töötulemus, siis ei saa lasta hinda nii madalale, et saaks konkureerida firmadega, kus ehitusalased teadmised on napid ja töö kvaliteet vilets.
  Kas püüate oma töös pigem delegeerida ülesandeid või olla eeskujuks? Reeglina delegeerin igapäevatöös ülesandeid. Olen alati püüdnud koondada võimalikult võimekat meeskonda.
  Mille järgi valite juhina oma meeskonda? Hindan meeskonna valikul võimekaid ja kompetentseid inimesi. Leian, et suutliku seltskonnaga on töötulemus tunduvalt parem.
  Kuidas tagate töötajate rahulolu? Mis on Teie jaoks kõige olulisem eelis, mida pakute töötajatele? Töötajate rahulolu tagame korrektse töökorralduse ja paindliku palgapoliitikaga. Kõige olulisemaks eeliseks pean vahetut ja usaldusväärset kontakti töötajatega suhtlemisel.
  Kas Te pole kunagi kaalunud või salamahti soovinud teha hoopis midagi muud, mitte olla kolmandat põlve ehitaja? Mõtteid on ikka olnud, reaalselt kaalunud ei ole. Olen lapsest peale olnud ehituse sees. Olen olnud kursis nii ehitamisega otseselt kui ka ehitusjuhtimise probleemidega tipptasemel. Mind on ehitus alati huvitanud ja pole olnud vajadust ega huvi millegi muuga tegelema hakata.
  Kas oskate välja tuua erinevusi palgalise juhi ja omanikust juhi vahel? Arvan, et tipptasemel väga suuri erinevusi ei ole. Suuremad erinevused võivad tekkida kesktasemejuhtide juures.
  Kui tihti ja missuguseid tööpakkumisi Teile tehakse? Ei tehta eriti tihti. Ilmselt vaadatakse, et ikkagi oma firma ja pole seega erilist põhjust mingeid pakkumisi teha. Mõned erialased pakkumised on kunagi mõne aasta eest küll olnud, aga üldiselt ikkagi üsna vähe.
  Millised põhjused võiksid sundida Teid lõpetama töö perefirmas? Loodan, et sellist põhjust ei tule. Leian, et oma firmaga seotud töös rutiini küüsi väga lihtsalt ei lange, siin on nii palju erinevaid küsimusi, millega tegeleda ja mida lahendada. Pole seniajani küll selle peale mõtelnud, et peaksin töökohta vahetama.
  Keda peate oma mantlipärijaks? Tahaksin väga loota, et selleks saab mu poeg. Mina olen ehitaja juba kolmandat põlve, seega oleks tore, kui tuleks ehitaja ka mu pojast. Ehk jätkab temagi seda tegevust.
  Milline on valdkonna perspektiiv maailmas? Ehitusel kui sellisel on kindlasti perspektiivi, kuigi ega meid Euroopasse nii väga ei oodata. Igal pool üritatakse ikkagi kaitsta siseturgu.
  Kes on Teie arvates Eesti mainekaim juht või ettevõtja? Selleks võiks vast nimetada Aadu Luukast, kuna ei oskakski ühtki samas vanuses inimest talle kõrvale panna. Võib öelda, et jätab väärika mulje.
  Millised ajalehed ja ajakirjad Teil kodus käivad? Ajalehtedest käib Äripäev, Eesti Ekspress ja SL Õhtuleht, ajakirjadest Pere ja Kodu. Mingid naisteajakirjad käivad ka, aga neid ei oska nimetada.
  Mida viimati lugesite? Viimane raamat oli ?Peeter I, Aasiast Euroopasse?. See on ajalooline teos, selline aeglasemat sorti lugemine. Juturaamatute lugemiseks kahjuks eriti palju aega ei jää, rohkem uurin erialast kirjandust ja ka seadusi.
  Kust ostate oma igapäevased asjad? Toidu ostmisega üldiselt ise eriti ei tegele, seda ostab rohkem abikaasa. Riideid ostame aga tavaliselt kas Stockmannist või Tallinna Kaubamajast.
  Kui tihti tegelete oma hobidega? Püüan vähemalt korra nädalas või nii, kuidas vähegi töö kõrvalt aega leian, käia kas ratsutamas, korvpalli mängimas või kalal.
  Kaupo Jälle on väga haritud spetsialist. Ta on suurepäraselt kursis tänapäevaste ehitusmaterjalide ja ehitusvõtetega ning mõjub igapidi usaldatavana.
  Koostööpartnerina on Kaupo hästi meeldiv, arukas ja rahuliku iseloomuga inimene. Suhtlemisel mõjub ta oma tagasihoidlikkuse juures väga sümpaatsena. Ta kuulab alati kõik kliendi soovid ära ja võimaluste piires alati ka arvestab neid. Ta tunneb hästi inimesi ja oskab tabada oma klientide olemust.
  Tunnen Kaupot juba väikesest poisist peale. Koostööd tegime mõned aastad tagasi hotell Olümpias, kus tema perefirma tööd tegi. Tegemist oli üsna ohtliku ja täpsust nõudva olukorraga, hotelli katusel tuli osa seinu maha võtta ja uued ehitada. Seal jättis ta väga hea mulje, juhtis tööd ja oli ise kogu aeg ninapidi juures. Ühtegi õnnetust ei juhtunud ning töö sai hästi tehtud.
  Kui Kaupo midagi teeb, mõtleb ta alati eelnevalt kõik hästi läbi. Olen näinud ka tema teisi töid ning neid kõiki iseloomustab üks: kvaliteet ning hoolikas läbimõtlemine. Tõsi küll, ta on vaikne ja võiks oma alal olla isegi veidi kõvema sõnaga, ent kui ta pärast pikka mõtlemist lõpuks oma arvamuse välja ütleb, on need alati õiged asjad.
  Kõva häält ta oma alluvate peale küll ei tee, ent oskab nad sellegipoolest paika panna.
  kinnisvara: elamu Harjumaal
  Jaga lugu:
 • Hetkel kuum

Räägime sellest, mis nägu on töökius ja töökiusaja
Töökiusu vastu seismiseks läheb tarvis sama, mis teistegi ühiskondlike probleemide puhul – rääkimise jõudu, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Töökiusu vastu seismiseks läheb tarvis sama, mis teistegi ühiskondlike probleemide puhul – rääkimise jõudu, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Aasia turud on täna tõusnud
Aasia aktsiaturud ja regiooni suuremad valuutad täna üldiselt tõusid, samas oli ka turge, kus aktsiad odavnesid. Investorid ootavad jätkuvalt täiendavat infot koroonaviiruse omikrontüve kohta, vahendab Reuters
Aasia aktsiaturud ja regiooni suuremad valuutad täna üldiselt tõusid, samas oli ka turge, kus aktsiad odavnesid. Investorid ootavad jätkuvalt täiendavat infot koroonaviiruse omikrontüve kohta, vahendab Reuters
Nubanki IPO: lähipäevil on oodata eriti lootustandvat aktsiapakkumist!
Nubanki IPO, selle aasta üks suurimaid IPOsid, toimub NYSE börsil ettevõtte ajaveebi andmetel 8. detsembril. Juba võetakse vastu taotlusi. Nubanki väärtus eelseisval IPO-l võib ulatuda 40 miljardi dollarini, hetkel on väärtus 30 miljardit.
Nubanki IPO, selle aasta üks suurimaid IPOsid, toimub NYSE börsil ettevõtte ajaveebi andmetel 8. detsembril. Juba võetakse vastu taotlusi. Nubanki väärtus eelseisval IPO-l võib ulatuda 40 miljardi dollarini, hetkel on väärtus 30 miljardit.
Laevnikud: LNG on mööduv nähtus ja vesinikul pole tulevikku
Veeldatud maagaasil (LNG) pole fossiilse päritolu tõttu laevanduses tulevikku, aga vesinikku merel kasutada ka ei saa, tõdevad Eesti suurte laevafirmade juhid.
Veeldatud maagaasil (LNG) pole fossiilse päritolu tõttu laevanduses tulevikku, aga vesinikku merel kasutada ka ei saa, tõdevad Eesti suurte laevafirmade juhid.