Krista Taim • 21. detsember 2004 kell 22:00

Suurhalli aktsionäridele jäid aktsiad alles

Kui veel nädal-paar tagasi süüdistasid aktsionärid suuromanikku Neckman Groupi võimalikus sulitembus, mis nad kõigest ilma jätab, siis eile õhtul lahkusid väikeaktsionärid rahulike südametega suurhallist.

Aktsionäride üldkoosolek otsustas, et aktsiakapitali ei vähendata, seega jääb tooli- ja loo?iomanikele nende vara esialgu alles, küll tuleb leida võimalusi kahjumi katmiseks. Selleks puhuks alustavad uuest aastast, pärast jõulurahu tööd ümarlauad, et leida raha ja vahendeid kahjumi kõrvaldamiseks.

Päevakorrast hääletati kokkutuleku põhjustanud punkt maha pea ühehäälselt. Tõsi, erapooletuks jäi riik, kes seni oli tühistamise poolt ja soovis suurhalliga kõik suhted lõpetada.

?Tuli välja, et suuromanikul Neckman Groupil polnudki plaanis aktsiakapitali tühistamist, muidu oleks see võinud ju ka õnnestuda,? avaldas imestust üks väikeaktsionär.

?Nagu Aivar Riisalugi, suuromaniku esindajana ütles, et see kõik oli ?okiteraapia, et kutsuda riiki ja linna üles toetama kultuuri ja sporti,? ütles pärast koosolekut Ehitustööriista juht Ivar Valdmaa. ?Meiegi väikeaktsionäridena loodame, et nad tulevad appi ja me kõik koos hakkame otsima lahendusi uuel aastal,? sõnas ta.

?See oli kahe ja poole tunnine show, kus esinesid juristid ja artistid,? kommenteeris 50 VIP-tooli omanik, väikeaktsionär Aare Kilp üliemotsionaalseks kujunenud aktsionäride üldkoosolekut. ?Mis aga aru sain, suurhalli tegevjuhtkond on teinud väga tubli tööd.? Kilp lausus, et tema arvutuste kohaselt tuleks Saku Suurhall iseseisvalt toime kuni 50 miljonilise võlakoormaga. Teise lahendusena tõi Kilp välja, et suurhalli võiks toetada Tallinna linn või riik. ?Mitmeid kultuuriasutusi ju toetatakse, olgu see siis rahvusooper või teater,? lausus ta.

?Usun, et jõulud saavad mööda ja kindlasti mõeldakse lahendustele,? rääkis Kilp.

Tallinna linna esindaja, abilinnapea Kaupo Reede ütles, et jäi toimunuga rahule. ?Saavutasime eesmärgi, et aktsiaid ei nullitud.? Ta lisas, et ettevõtte juhtkond ja nõukogu süüdistasid Tallinna linna ja riiki, kuna nende ettepanekuid suurhalli päästmiseks pole arvestanud. ?Kontrollisin järele, ühtegi ettepanekut pole aga esitatud,? sõnas Reede, ?ettepanekuid pole saanud ka panga esindajad.?

Suurhalli nõukogu esimehe Aivar Riisalu sõnul täitis koosolek oma eesmärgi ja saavutati see, et kohale tuli rekordarv aktsionäre. ?Ega me ei tahtnudki aktsiakapitali vähendamist. Tegime ettepaneku see edasi lükata. Kuigi millalgi tuleb see otsus ära teha, sest äriseadustik nõuab seda. Koosoleku eesmärk oli hakata koos lahendusi otsima ja selle eesmärgi see täitis,? ütles Riisalu.

Tema sõnul kogunevad aktsionärid taas jaanuaril lõpul või veebruaris, et asja arutada. Eriti positiivseks hindas Riisalu kontakti linnaga ? juba on kokkulepitud kohtumised suurhalli probleemide arutamiseks.

Hetkel kuum