Europrojektid viisid koolitusfirma pankrotti

Anne Oja 23. detsember 2004, 00:00

ASi Esko Koolitus ajutine pankrotihaldur Kalev Mägi ütles, et pole võlgu jõudnud veel kokku arvestada. ?See on värske asi, ärge nii vara küsige,? sõnas Mägi eile.

Pankrotti taotlenud NR Halduse OÜ juht Andres Hermet ütles, et Esko Koolitus jäi Tallinnas Vana-Posti tänaval asuvate ruumide eest võlgu 390 000 krooni. Hermeti sõnul tuleb Esko Koolituse praegustel ja endistel juhatuse ning nõukogu liikmetel vastutada ilmselt isikliku varaga, kuna pankrotipesas vara puudub.

?Meie kui üürileandja oleks võinud nad juba ammu tänavale tõsta, aga Esko juhatuse liige Meeli Laane andis pidevaid lubadusi,? sõnas Hermet. ?Mingi hetk pakkisid nad siiski oma asjad kokku ja lahkusid.?

Esko Koolitus teatab oma koduleheküljel, et asub alates 4. oktoobrist emafirma Invictaga ühel aadressil. Koolituse telefonile vastab automaatvastaja.

Äriregistri andmetel ühendab nii Esko Koolitust kui ka Invictat aktsionärina üks ja sama ettevõte, Soome koolitus- ja konsultatsioonifirma Helsinki Consulting Group OY Ltd.

Invicta juhatuse liige Jelena Politanov ei soovinud juhtunut kommenteerida. Eilse tööpäeva jooksul ei kommenteerinud algatatud pankrotimenetlust ka Helsinki Consulting Group.

Novembrist Esko Koolitust juhtiv Peeter Puskai tõdes, et senine pilt koolitusfirma majandusseisust ei pidanud paika. ?Praeguse seisuga võib öelda, et vara puudub,? tunnistas Puskai. ?Ettevõtte eelmine juht ei tulnud toime Euroopa Liidu projektidega, kus tehakse ära kulud ja raha saadakse hiljem.?

Puskai kinnitas, et Esko Koolituse omanik kaalub juhatuse liikmete võtmist varalisele vastutusele. Seda võib teha kuni viieaastaste valede otsuste eest.

Esko Koolituse juhatuse liikmele Meeli Laanele tuli varalise vastutuse küsimus üllatusena. ?Ma pole hetkel adekvaatne kommenteerima,? sõnas tugevas köhas ja palavikus Laane.

Euroopa Liidu sekretariaadi juhataja Keit Kasemets ütles, et Esko oli väga pikka aega nende partner, kuid ametnike koolitamise leping lõppes 2003. aasta lõpus. Sellest lepingust tulenenud käive küündis poole miljoni kroonini aastas.

Kasemetsa sõnul tuli suurem osa Esko Koolituse käibest aga rahvusvahelistest nõustamisprojektidest, mis Eesti astumisega Euroopa Liitu samuti lõppesid. Täna õpetavad edukad koolitus- ja konsultatsioonifirmad Euroopa struktuurifondidest raha saama.

Mullu sai Esko koolitus 6,8 miljonilise käibe juures 1,6 miljonit krooni kahjumit. 8,3 miljonilise käibega Invicta kahjum oli 2,4 miljonit krooni. Võrreldes 2002. aastaga langesid Invicta ja Esko Koolituse käibed vastavalt 2 ja 3 miljonit krooni.

Esimene istung Esko Koolituse pankroti arutamiseks toimub Tallinna linnakohtus 25. jaanuaril.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 14:59
    Otsi:

    Ava täpsem otsing