4. oktoober 2005 kell 15:20

IT-toodete müüja TD Baltic kasvatas kolmandas kvartalis käivet 63%

Balti suurima IT-toodete distribuutori TD Baltic käive kasvas Eestis võrreldes möödunud aasta kolmanda kvartaliga 63%, teatas ettevõtte partner Kaur Lohk.

TD Balticu kvartalikäive oli 133 miljonit krooni. Ka Lätis ja Leedus kasvas firma samas tempos.

Väga kõrge kasvu põhjuseid kommenteeris firma juht Kaur Lohk järgmiselt:

?Esiteks, oleme käivitanud efektiivse üle Baltikumi toimiva logistikasüsteemi, mis tagab kaupade kiire tarne kõikjal Baltikumis. Modernne ja dünaamiline IT-toodete tarnekanal on asendamas paljudel tootjatel traditsioonilist, aeglast ja kõrge kulustruktuuriga struktuuri.

Teiseks, IT-turg kasvab nii vertikaalselt kui horisontaalselt. Ehk siis kasvab traditsiooniliste IT-kaupade, nagu printerite, arvutite, võrguseadmete müük ? aga sellele on lisandunud uued kiiresti kasvavad tooterühmad: LCD telerid, mälukaartidega automakid, MP3 mängijad jne.

Kolmandaks, Eesti tarbija on muutunud kvaliteedi suhtes nõudlikumaks ja teadlikumaks, suureneb kvaliteetsemate, aga kallimate toodete osakaal. Näiteks võib tuua kvaliteetsete sülearvutite (Fujitsu Siemens, HP, Lenovo) suure osakaalu, samuti kallimate ja kvaliteetsemate vedelkristallmonitoride võidu kineskoopmonitoride üle.?

Lohk ennistas kiiret kasvutrendi ka aasta viimaseks kvartaliks. Tema sõnul on juba praegu näha paljude toodete kallinemist, sest tootjatel on suuri raskusi tarnetega.

Hetkel kuum