6. november 2005 kell 22:00

Kodu kesklinna katuste kohal

Tallinna südalinna vaiksel tänaval asuva uue kortermaja kõige kõrgema, kaheksanda korruse aknaisse paistab pealinna uhkete klaasfassaadidega ?pilvelõhkujate? arhitektoonika hoopis mõjusamana ? olgu siis päikesesäras või öötuledes. Aga mitte kõrgete majade ja sinetava taevakaare, vaid hoopis kamina pärast asus Ameerika Ühendriikides üles kasvanud inglise filoloog Kersti Linask sinna elama.

?Mulle meeldib elavat tuld vaadata,? ütleb Linask, kelle uues kodus tervitavad sisseastujat sageli kaminas praksuvad halud.

Tema ?esimeses? Eesti kodus, armsas kahetoalises pesas Tallinna vanalinnas hakkas pitsitama ruumikitsikus, sest kuhugi polnud enam asju paigutada. Uue otsinguile kulus aasta, vahepeal tundus lausa võimatuna leida sobivat tulekolde paigaldamise võimalusega elamispinda kesklinnas.

Viimaks sattus Kersti Linaski kätte praeguse kodumaja reklaam ? müüakse kortereid ehitama hakatavasse elamusse. Ta käis kohta vaatamas, kõndis oma tulevasel kodutänaval ja langetas otsuse.

Korter on väga hubane, mitte miski ei reeda, et tegelikult sai see maja alles poolteist aastat tagasi valmis. ?Siin elades olen ma üsna koduseks muutunud,? muigab Linask.

84ruutmeetrises korteris on mõnus elutuba, milles kööginurk on seinaga eraldatud, ruumikas magamistuba ja vannituba.

Elektrikerisega saunast omanik loobus ja kujundas sinna hoopis kaheosalise pesuruumi ? nüüd on tal mullivanni ja aurusaunaga kodune tervisekeskus.

Mitmed sisekujunduselemendid (esikus bambustapeediga kaetud lükanduste jaotus ja peeglilaua maalingud) vihjavad perenaise Jaapani-huvile.

Tundub, et kabineti üle, kus on suur töölaud ja ruumi raamaturiiulile, tunneb doktorist omanik eriti heameelt, sest vanalinna kodus oli keeleõpetajana töötaval Linaskil vaid väike sekretär, millele hädavaevu mahtus sülearvuti.

Kõikjale, kus Linask on elanud, tekib raamatukogu, sest lapsepõlvest peale on ta harjunud õpikuid ja ?kohustuslikku? kirjandust endale ostma. ?Mulle meeldib lugemise ajal raamatuisse märkmeid teha,? täheldab filoloog.

Kersti Linask armastab kunsti. Paljude kaunilt raamitud teoste järgi võib aimata, et graafika on talle rohkem südamelähedane.

Mõned neist töödest on vahepeal üle suure vee reisinud ja nüüd koos temaga uuesti Eestisse naasnud.

Akendele, riiulitele, laudadele paigutatud disainklaas, -keraamika, pisiplastika ja palju muud kõnelevad perenaise huvialadest ja reisidest.

Silma hakkavad küünlad, sest külaliste saabudes süütab Linask kümneid tulesid ja paneb mängima vaikse muusika piduliku meeleolu loomiseks.

Autor: Tiina Kolk

Hetkel kuum