Tallinn soovib lubada Rannamõisa teele ligi tuhande korteri ehitamist

ÄP 03. jaanuar 2006, 00:00

Tallinna linnavalitsus esitab linnavolikogule Rannamõisa tee 9c ja 10 kinnistute ja lähiala detailplaneeringu kehtestamise eelnõu.

Detailplaneeringu koostas K-Projekt AS. Detailplaneeringu algatamist taotles OÜ Pearu, teatas linnavalitsuse pressiteenistus.

Planeeringuga hõlmatud 16,8 ha suurusele maa-alale on kavandatud 37 neljakorruselist korterelamut, neist kolmes korteritele lisaks äripinnad; 11 kahekorruselist ja kolm kolmekorruselist korterelamut ning neli osaliselt kahe- ja osaliselt kolmekorruselist korterelamut. Korterelamutele lisaks on alale planeeritud lasteaed, alajaamad ning uut elamupiirkonda teenindavad teed.

Detailplaneering oli avalikul väljapanekul 21. veebruarist kuni 8. märtsini 2005. Avaliku väljapaneku ajal esitati detailplaneeringu kohta seitse vastuväiteid ja ettepanekuid sisaldavat kirjalikku pöördumist.

Vastuväidete esitajatele on edastatud Tallinna Linnaplaneerimise Ameti seisukoht tähitud kirjadega. Planeerimisseadusele vastavuse heakskiidu on detailplaneeringule andnud ka Harju maavanem.

Rocca al Mare piirkond hakkab kujunema Haabersti linnaosa keskuseks, sinna on koondunud suured kaubanduskeskused, spordikompleksid ja vaba aja veetmise kohad. Keskuse ümber paiknevad elamualad muutuvad järjest populaarsemaks.

Eelnõu seletuskirja kohaselt on planeeringuala korterelamupiirkonna rajamiseks igati sobiv koht, arvestades, et see asub tiheda liiklusega Rannamõisa tee ja Vana-Rannamõisa tee vahelisel alal.

Üksikelamute jaoks oleks hüppeliselt kasvanud liikluskoormusega Rannamõisa tee äärne tsoon liiga mürarikas ja vähe privaatsust võimaldav.

Rannamõisa tee ääres on kehtestatud või koostamisel veel mitu korterelamute rajamist ette nägevaid planeeringuid.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing