EMT ja Elion panid ärituru püüdmiseks seljad kokku

Villy Paimets 13. veebruar 2006, 00:00

Kui senini said sideturu liidritelt soodsaid pakkumisi vaid 3000 äriliidrit, siis tänasest saavad ka väikese ja keskmise suurusega ettevõtted EMT ja Elioni ühispakkumisest osa.

Ühise kuumaksu sees on lauatelefon, mobiiltelefon, interneti püsiühendus, veebilehe majutus, e-postid ja mobiilne internet. Kuumaks sisaldab ka sadu kõneminuteid.

"Sisuliselt on tegemist tasuta kõneminutitega," ütles Elioni juhatuse esimees Valdur Laid, kelle sõnul tuleb ühisteenus ettevõtjale kohati isegi viiendiku võrra soodsam kui teenuste eraldi ostmine.

"Meie strateegiline huvi on selge - tahame kliente endaga kõvemini siduda," selgitas EMT juhatuse esimees Valdo Kalm uuenduse tagamaid. "Me ei taha väiksemaid ettevõtteid kuludega ära kägistada, vaid et nad oleksid meie juures."

Kalm ja Laid kinnitasid, et sellist ühislahendust ei paku Eestis veel keegi. Isegi Elisa mitte, kuigi mobiilsidepakkuja Radiolinja ja fikstelefoni-internetipakkuja Uninet ühinesid juba aastal 2004.

Elisa juhatuse esimees Sami Seppänen kinnitas, et Elisa ei paku täna kõiki telekommunikatsiooniteenuseid ühtse kuumaksu all. "Klientidel on üldjuhul erivajadused ning seetõttu saab klient ise komplekteerida teenused," selgitas Seppänen.

"Näiteks Vodafone Wireless Office võimaldab nii mobiili kui ka fikstelefoni numbreid kasutada ühes telefonis - mobiiltelefonis," rääkis Seppänen. Samuti on võimalik kuumaksu eest helistada firmasiseselt tasuta ja juurde võib saada püsivõrgu internetiühenduse.

Tele2 äriklientuuri juht Andres Jõesaar ütles kommentaariks, et tegemist on tavapärase turunduspakkumisega, midagi uut selles pole.

"Eesti Telekomi gruppi kuuluvad firmad on sarnast koostööd teinud juba pikemat aega," ütles Jõesaar. "Tele2 suudab jätkuvalt pakkuda mobiilivaldkonnas kuni kolmandiku võrra soodsamat hinda. Nagu käimasolev kampaania näitab, on see äriklientide hulgas tekitanud suurt huvi."

Kuna kahe gigandi EMT ja Elioni kliendihaldusprogrammid-serverid on pärast aastapikkust tööd nüüdseks sisuliselt ühendatud ning ettevõtjaile juba pakutakse ühisteenust, siis võib loota, et varsti saavad ka erakliendid kõik sideteenused ühest kohast ühise arvega osta.

Kuigi Kalm ja Laid seda otseselt ei kinnitanud, andsid nad mõista, et nii võib juhtuda küll ja juba õige pea.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 15:46

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing