Väikesed elektrifirmad asumas hinnatõusu teele

Erki Freiberg 14. veebruar 2006, 00:00

Elektrienergia hinna tõus 1. veebruarist pole ASi Narva Elektrivõrk klientidele selle aasta viimane, järgmine tuleb juba aprillis. AS Narva Elektrivõrk varustab elektriga Ida-Virumaad.

ASi Narva Elektrivõrk olmeklientidele tõusis põhitariif 107 sendilt kilovatt-tunni eest 120,21 sendile kilovatt-tunni eest ehk 12,3 protsenti.

ASi Narva Elektrivõrk juhatuse esimehe Ahti Puuri sõnul põhjustas hinnatõusu 1. veebruarist ASilt Eesti Energia ostetava elektrienergia ja võrguteenuse kallinemine juba aasta tagasi, 2005. aasta 1. märtsil, kirjutas Põhjarannik. Kuid Narva Elektrivõrk jätkas müüki vana tariifiga oma tulu arvel.

"Seni oli Narva Elektrivõrgu elektrienergia tariif üks Eesti võrguettevõtete madalamaid," märkis juhatuse esimees.

Narva Elektrivõrkude pikka aega madalam hind tulenes Fortum Elekter ASi juhataja Are Veski sõnul sellest, et Narva võrgud on vabaturu klient, kes on importinud elektrit otse Leedust.

Veski ütles, et see, kas ka Fortum taotleb energiaturu inspektsioonilt tariifide tõstmist, selgub paari nädala jooksul. Praegu teeb ettevõte kalkulatsioone.

Igal juhul jääb elektri hind Fortumi klientidele praegusele tasemele vähemalt pooleks aastaks, sest just nii pikk on uue hinna menetlemisprotsess.

Samas jääb võimalik hinnatõus Veski sõnul suhteliselt väikeseks - paari sendi piiresse kilovatt-tunni eest, sest Fortum prognoosib energiatarbimise kasvu sellel aastal, mis vähendab ühiku ülekandehinda.

"Kliendile on see positiivne, kui püsikulud vähenevad kilovatt-tunni kohta. See tähendab seda, et tariif võib muutuda väga vähe või äärmisel juhul mõningatel juhtudel mitte üldse muutuda," sõnas ta.

Fortumi põhitariif olmeklientidele on 117 senti kilovatt-tunni eest.

Eesti suuruselt kolmanda elektrivõrgu ASi Loo Elekter juhatuse liige Kalev Salvet ütles eile, et ligi 4protsendine keskmine hinnatõus tuleb, aga see võtab veel vähemalt pool aastat aega, sest taotlus energiaturu inspektsioonile on veel esitamata.

Praegu on Loo Elektri põhitariif olmekliendile 109 senti kilovatt-tunni eest.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing