Rapla Dairy nõuab Haidary naiselt miljonit

Anne Oja 01. märts 2006, 00:00

Harju maakohtusse on esitatud tsiviilhagi Irina Haidary vastu 865 662 krooni ja 21 sendi väljamõistmiseks.

Varem on Rapla Dairy pankrotihaldur Peeter Allikvere öelnud, et Haidary kasutas oma Saku villa ehitamiseks vähemalt 700 000 krooni piimakombinaadi raha. Imposantne villa kerkis Saku servale Sarapuu tänavale ja kanditi pankrotiohus firmast osaühingu Trendler bilanssi.

Rapla Dairy pankrotistus 2003. aasta algul. Koos piimaäri untsuminekuga algas kohtus ka perekond Haidary lahutusprotsess.

Pankrotihaldurid kahtlustasid tookord, et paar vaid etendas omavahelist tüli. Selle tegelikuks eesmärgiks peeti vara pankrotipesast väljakantimist. Kahtlustuseks andis põhjust see, et lahutusprotsessil kavatseti jagada vara nii, et välismaine vara jääks Yakub Haidaryle ning kodumaine tema abikaasale.

Haidary alustas Eestis äri 1990. aastate keskel. Talle kuuluv ettevõte Lacto võttis rendile pankrotiohus Rapla piimakombinaadi, mille territooriumile rajati 1998. aastal Eesti moodsaim piimapulbritööstus. Uus tööstus läks maksma ligi 200 miljonit krooni. Ehituseks ja sisseseadeks laenas Lactole raha Hansapank.

Poliitikud hindasid Haidaryt kõrgelt. 2002. aasta lõpus soovis valitsus anda Haidaryle Eesti kodakondsuse. Tema eriteeneks peeti piimatööstuse rajamist Raplasse ning 10 miljoni krooni investeerimist Saku valla elamuehitusse. Investeering elamuehitusse osutus tegelikult Haidary isiklikuks majaks.

Haidary ärid kiskusid kiiva pärast seda, kui tuli ilmsiks, et Lacto müüs Eesti toodangu pähe imporditud ja kohapeal pakendatud kaupa. Et kahjunõuetest ja pankrotist pääseda, kantisid Haidary ning Hansapank Lacto vara ASi Rapla Dairy.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing