Yahoo pakub arvutisse nutikaid mänguasju

Tanel Jõeäär 21. märts 2006, 00:00

Tahate näha oma arvutiekraanil pidevalt ilmateadet või kalendrit? Laadige arvutisse Yahoo Widgetsi programm.

Yahoo Widgets on algselt Mac-tüüpi arvutitele loodud ja hiljem ka Windowsile kohandatud programm, mis näitab kasutaja töölaual aknakestena erinevat informatsiooni. Võtsin selle paigaldamiseks julguse kokku, sest teised samalaadsed arvutiekraanil küll ilmaennustusi ja muud infot näitavad programmid sisaldavad endas tavaliselt ka nuhkvara. Ja hiljem on juba raske reklaamidest pääseda.

Yahood ma siiski usaldasin, küll keelasin ära nii Yahoo otsinguriba kui ka Yahoo Centrali paigalduse, viimase vajalikkusest ma seetõttu aru ei saanudki. Paigalduse lõppfaasis manaski Yahoo Widgets ekraanile mõned n-ö vidinad, milleks olid pildiraam, analoogkell, ilmateade ja akumõõdik. E-posti kontroll nõudis Yahoo kontoga sisselogimist, samuti soovis kalendermärkmik teada, kas tahan kasutada märkmete allikana Yahoo-põhist kalendrit, Outlooki või iCalendari, mina aga ei tarvita neist ühtegi.

Kahjuks on Yahoo Widgetsi paljud funktsioonid Yahoo-konto põhised. Nii ei saa Yahoos kontot mitteomav inimene kasutada kalendermärkmikku, kontrollida e-kirju teistest kanalitest (nt Gmail), samuti ei saa ta teada, kuidas näeb välja Yahoo Notepad.

Yahoo Widgetsi paremas ülanurgas on pildiraam, mis näitab valitud kaustast pilte ning vahetab neid teatud aja tagant. Sellest allpool on protsessori jõudlust näitav vidin, akumõõdik ning ilmajaam. Selle saab seada näitama ka ilma Tallinnas ning Celsiuse kraadides. Ekraani vasakusse poolde jäävad kalender ning WiFi leviala mõõdik.

Yahoo Widgetsi kodulehelt võib lugeda, et uute vidinate loomine on imelihtne. Tegelikult peab selleks omama mõningaid teadmisi JavaScriptist ning XML-märgendikeelest, mille kohta jagatakse veebilehel küll ka lahkesti õpetusi. Kes aga jääb hätta, saab alla tõmmata teiste kasutajate poolt juba loodud vidinaid. Hetkel on neid üle kahe tuhande.

Võimalustest juba puudu ei tule - erinevad vidinad on valmis näitama nii arvuti jõudlust kui ka näiteks seda, kui palju dollareid on kogunud veebientsüklopeedia Wikipedia projekt. Samuti on ka täiesti naljakaid vidinaid - otse kella all paiknev kohvitass tuletab iga nelja tunni järel meelde, et on aeg kohvi juua. Meeldetuletust saab sättida "kohvisõltlasest" "algajani".

Ei oskagi öelda, kui palju Yahoo Widgets elu mugavamaks või paremaks teeb. Sisuliselt saab kellaaega, kalendrit, WiFi leviala ning akumõõdikut näha ka Windowsi tööriistaribalt.

Samas leidub Yahoo tootel ka vajalikke vidinaid, kuid nende lõpliku kasutusväärtuse otsustab igaüks ise. Arvestada tuleb aga sellega, et iga käimasolev vidin võtab arvuti muutmälus 1-6 megabaiti ruumi.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 10:11
    Otsi:

    Ava täpsem otsing