Viiendik Klementi aktsiatest panditud

Lauri Matsulevit? 18. aprill 2006, 00:00

Bryum Estonia AS on talle kuuluvad Klementi aktsiad pantinud laenu tagatiseks Hansapangale. Bryumi käes oli enne 19,6% Klementi aktsiatest - 381 800 aktsiat.

"See on lühiajaline laen nende aktsiate tagatisel, mistõttu aktsiad panditi Hansapangale," selgitas Bryumi juhatuse esimees Indrek Rahumaa. "Laenu otstarve ei ole Klementiga üldse seotud, see läheb Bryumi enda äritegevusse."

Bryum Estonia kuulub Bryum UK-le. Firma taga on Briti investor John Bonfield.

Hansapanga, Hansa Elukindlustuse ning Hansa fondide nimel on Klementi aktsiatest nüüd kokku 31,8 protsenti.

Lisaks on Klementi juhatuse esimees Peeter Larin firma aktsiaid juurde ostnud. Märtsis kuulus Larinile 20 000 Klementi aktsiat, praeguse seisuga kuulub talle 50 000 aktsiat ehk 2,56% firmast.

Larin sai Klementi juhiks selle aasta märtsis pärast seda, kui endine juht Toomas Leis ameti maha pani.

Klementi aktsia on aasta algusest tõusnud 3,5%, 37,24 kroonini.

Hansapank ettevõttena firmadesse ei investeeri. Küll teevad seda Hansapanga tütarfirmad. Hansa Investeeringute fondide vara on Hansapanga enda varast lahus.

Klementi aktsiad on panditud osaliselt laenu tagatiseks, see on laenusuhe ja seda ma kommenteerida ei saa. Laenu ei ole Klementile antud vaid aktsiate tagatisel, lisatagatiseks on ka kinnis- ja vallasvara. Aktsiate omanikuks saab Hansapank siis, kui Klementil mingid raskused tekivad. Siiani aga on meil Klementiga koostöö hea olnud ning arusaamatusi pole esinenud.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 15:55
    Otsi:

    Ava täpsem otsing