Audioõppega saab õpiaega planeerida

Maria Rähn 03. mai 2006, 00:00

OÜ Adelante Koolitus müügijuht Kaidi Peets jutustas, et nemad pakuvad eelkõige firmasisest grupi- ja individuaalõpet, interneti-põhist inglise keele õpet ning "Kuula & Korda" sarja audioõpikute näol ka audioõpet.

"Kuna "Kuula & Korda" sarja audioõpikute tekst on sõna-sõnalt eesti ja võõrkeeles kassetile või CD-le salvestatud, võimaldavad need õpikud õppida võõrkeelt kuulates ja korrates," selgitab Peets.

Vain & Partnerid pakub erinevaid audiokoolituse DVD-sid, mis peaksid aitama inimestel õppida oma eesmärke saavutama.

"Uue tootena pakume praegu kuuest plaadist koosnevat inglis- ja eestikeelset audiokoolitust nimega "Tee oma mõte teoks," märgib firma osanik ja koolituskonsultant Peep Vain. "Koolitust on võimalik osta nii komplektina kui ka kahe plaadi kaupa, kuid hinna poolest on soodsam endale kogu koolitus korraga muretseda."

Vainu hinnangul Eestis hetkel audiokoolituste turgu veel põhimõtteliselt ei eksisteerigi.

"Selles mõttes on audiokoolitused arenev ala ja oodata on huvi kasvu," lisab Vain.

Kuigi audiokoolituse puuduseks võib pidada vahetu kontakti ehk reaalse vestluskaaslase puudumist, on tal samas mitmeid eeliseid.

"Audioõpikuga on võimalik keelt õppida iseseisvalt ning endale sobival ajal ja kohas," selgitab Kaidi Peets. "See on hea võimalus aega kasulikult sisustada ja õppida mõne muu tegevuse kõrvalt."

Näiteks on audioõpik Peetsi hinnangul heaks kaaslaseks autoroolis, eriti pikkade vahemaade läbimisel. Sobib see aga kõigi selliste tegevuste kõrvale, kus on võimalik kuulata ja kuuldut, eelistatavalt kõva häälega, järele korrata.

Kassetikomplektide hinnad algavad Kaidi Peetsi sõnul 168 kroonist, selline komplekt sisaldab raamatut ja kahte kassetti. CD-komplektide hinnad algavad 357 kroonist, hõlmates raamatut ja vastavalt kahte CD-plaati.

Audiokoolituse põhisihtgrupp on Peetsi sõnul eelkõige inimesed, kellel ei ole aega või soovi käia keeltekoolis. "Samuti tunnevad sellist tüüpi koolituse vastu huvi need, kes soovivad kunagi õpitud materjali meelde tuletada või kinnistada."

Kindlasti on audiokoolituste näol Peetsi sõnul tegu kasvava trendiga, sest inimesed väärtustavad oma aega ning püüavad seda optimaalselt ära kasutada.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 10:14
    Otsi:

    Ava täpsem otsing