Mall Hellam võtab aega mõtlemiseks

Katri Soe 10. mai 2006, 00:00

7.30 Äratus. Esimese asjana arvuti käima, siis kohv valmis. Kui e-kirjad on kiiresti üle vaadatud ja midagi põletavat ei ole, kulub tunnike kohvile, iseenesele ja päevaplaanide ülevaatamisele. Kui on palju kirju, millele vaja vastata, veedab Mall tihti tööpäeva hommikupoolse osa kodus.

"Fond tegeleb teemadega Valgevenest naiste õigusteni, kodanikuharidusest koostööni Eesti idapoolsete naabritega. Seega viin end iga päeva alul olukorraga kurssi. Olles uudised ja öösel saabunud e-kirjad läbi vaadanud, pean mõnigi kord päevakava ümber tegema."

9.30 Kodunt tööle. Hommikupoolik on Mall Hellami jaoks käivitumise aeg. Ta ei saa aru inimestest, kes suudavad juba varajastel hommikutundidel täie hooga töösse sukelduda.

"Kui võimalik, püüan hoida hommikud tühjana kohtumistest ja koosolekutest. Siis on parem koguda mõtteid, jõuan päevateemad paika panna ja tutvuda taustamaterjalidega, mis eelseisvateks kohtumiseks vajalikud on."

10.00 Avatud Eesti Fondis. Kuigi uudised on internetist, Hommikutelevisioonist ja raadiost kodus olles kätte saadud, viskab Mall büroosse jõudes siiski veel kord kiire pilgu lehtedele olemaks kindel, et midagi kahe silma vahele ei jäänud. Jätkub hommikul internetis alanud suhtlus kolleegidega, nagu ka eelseisvateks kohtumiseks vajaliku info koondamine. Suur osa fondisisesest suhtlusest käib interneti teel.

"E-post on selles suhtes parem, et püüad end täpsemalt väljendada. See, mis on kirja pandud, see jääb ja oled ka ise selgemini mõistetav. Telefoni kasutan ainult kiirete vastuste, kas "Jah" või "Ei" saamiseks." Avatud planeeringuga kontoris saavad paljud tööasjad ka kõndides aetud.

12.00 Lõuna. Aega pikaks ja põhjalikuks lõunatamiseks ei ole. Mall sööb kas kodunt kaasavõetud toitu või jookseb üle tee Viru Keskusesse, et sealt mõni salat kaasa haarata. Lõunasöök on minimaalne ja vajalik, et tühja kõhu tundest lahti saada. Väike lõunane jalutuskäik on ühtlasi kergeks lõõgastuseks.

"Tihti sööme lõunat kolleegidega koos, böroos on ka pisike kööginurk. Vesteldes hakkavad sageli head mõtted jooksma, ühest idees sünnib teine. Üheskoos asjade arutamine on väga oluline päeva osa."

13.00-18.00 Koosolekud, kohtumised, üritused. See on kiireim osa päevast, kus lähevad käiku varem põhjalikult läbimõeldud materjalid, mõtted ja plaanid.

"Mõningaid asju tuleb kiiresti teha. Kirjasõnasse ei suhtu ma aga kunagi tormakalt. Mul on vaja teksti süveneda, seda mõista.Nii olen leidnud konkse lepingutekstides või ebakõlasid materjalides. Üldiselt mulle aga meeldib, kui inimesed kiiresti reageerivad ja suudavad lennult asjade sisu tabada."

18.00-19.30 Hea rahulik aeg maha istuda ja töötekste lugeda, aeg, kus inimesed enam ei käi ega helista. Koju Mall süvenemist vaja-vaid materjale kaasa ei võta, sest 30-50leheküljelist asja seal ette võtta ei ole eriti tõenäoline. Trenni jõuab Mall enamasti vaid nädalavahetusel.

"Kuigi kannan iga päev kaasas ujumisriideid, enamasti ma ujulasse ei jõua. Selles suunas tuleb veel pingutada. Kella kuue ajal võiks minna, aga just siis on selline vunk sees, et ei raatsi ära lõpetada. Tund hiljem on mul aga kahju koduseid ootama jätta."

20.00 Kodus. Õhtusöögi teeb see pereliige, kes kõige varem koju jõuab, tihti on selleks abikaasa. Põhimõte on, et toit oleks kerge, lihtne ja kiiresti valmistatav. Võimalikult vähe rasva ja tärklist sisaldav, enamasti rohelise salati kõrvale midagi tervislikku.

"Kodu on ülitähtis, sest siin on ees lähedased, kes ühtlasi sõbrad ja mõttekaaslased. Hilistest üritustest võtan osa vaid siis, kui need on tõesti vajalikud ning vältimatud."

21.00 Käes on hea aeg telesaadete jälgimiseks. Saateid vaadatakse koos perega, siis on hea kohe nähtu üle arutleda.

"Vestlussaateid jälgime erilise huviga. "Foorum", "Ärapanija" - sooviksin, et oleks rohkem selliseid saateid, kus oma ala asjatundjad, ja mitte ainult poliitikud, omavahel diskuteeriksid ja millele oleks huvitav kaasa mõelda. Püüan ära vaadata kõigi telekanalite uudistesaated."

23.00 Enne magamaminekut veel kord pilk arvutisse. Just nüüd hakkavad tulema kirjad teistelt mandritelt, teistest ajavöönditest. Harjumus õhtuti kirjakasti kiigata on ka teistel AEFi töötajatel. Võib juhtuda, et nii mõnigi kiire asi saab lahendatud juba samal õhtul.

"Võib-olla ei tohiks nii rakkes olla, aga meil on mitmekülgne ja muutuv töö - erinevad programmid ja projektid. Võimalus ideid operatiivselt ja hooga ellu viia. Mulle tundub, et see ei olegi nagu lihtne päevatöö, vaid midagi, mille nimel elada ja millel on tulemusi."

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 10:15
    Otsi:

    Ava täpsem otsing