Eesti Ehitus - keskmine börsifirma

Romet Kreek 18. mai 2006, 00:00

Eesti Ehitusest saab turuväärtuselt keskmise suurusega börsiettevõte. Emissioonihinda arvestades on ta sama suur kui Baltika.

Eile õhtul üllatas enne tänast Eesti Ehituse börsiletulekut oma esimese kvartali tulemuste avaldamisega Merko Ehitus. Kui vaadata lihtsalt kasuminumbrit, siis selle kukkumine on ehmatav. Puhaskasum kukkus 48 protsenti, 34,7 mln kroonini. Ettevõtte käive vähenes 13 protsenti, 544,6 mln kroonini.

Paraku jõustusid raamatupidamiseeskirjade muudatused, mis puudutavad korterelamuid. Pärast arvestusmeetodi muutmist kajastab ettevõte arendusprojekte sedasi, et kogu korterite müügitulu kajastatakse ettevõtte kasumiaruandes pärast korteri valduse üleandmist ostjale. Muudatuse tulemusena toimub kogu arendusobjektilt saadava tulu kajastamine väga lühikese perioodi vältel ning selle tulemusena suureneb kasumi ja rentaabluse kõikuvus kvartalite lõikes.

Vanade põhimõtete alusel oleks Merko Ehituse käive olnud 667,6 mln krooni ja kasum 61,7 mln krooni. See oleks tähendanud käibe 6,6protsendist kasvu ja kasumi 8,8protsendist vähenemist. Kasumi vähenemise taga on tööjõu ja ehitusmaterjalide kallinemine.

"Ehitusteenuse pakkumise suurendamiseks puuduvad kolmes Balti riigis sisemised ressursid ning seetõttu jätkub ehitushindade kallinemine," kirjutas Merko Ehitus börsiteates. "Tööjõu piiratus ja kiire hinnatõus esitavad ehitajatele tõsiseid väljakutseid projektide tähtaegse ning eelarvejärgse valmimise osas. Kiiresti muutuv keskkond muudab ehitustegevuse raskesti prognoositavaks ning võib avaldada negatiivset mõju sektori kasumlikkusele."

Eilne börsipäev oli igav, käive tuli alla 10 mln krooni.

Tallinna Vee aktsia hind tõusis 1,27 protsenti, 211,54 kroonini ehk 13,52 euroni. Enim tehinguid (28) tehti Tallinki aktsiaga, mille hind langes 0,67 protsenti, 69,31 kroonini ehk 4,43 euroni.

Loodetavasti suudab vaikelu korraks murda täna börsile tulev Eesti Ehituse aktsia.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing