Börsifirmade käive kasvas kümnendiku

Raivo Sormunen 05. juuni 2006, 00:00

2006. aasta esimeses kvartalis kasvas Tallinna börsil noteeritud ettevõtete koondkäive kokku 10,4% ja puhaskasum 16,7%. Kuusteist börsifirmat said esimeses kvartalis kokku 627 miljonit krooni kasumit ja näitasid 5442 miljoni kroonist käivet.

Kaksteist firmat näitas lõppenud kvartalis suuremat käivet kui aasta eest ja sama palju parandas ka oma kasuminumbrit.

Kiireim käibekasv (60,7%) tuli Tallinna Kaubamajalt, mida aitasid uute Selverite ja Tartu Kaubamaja avamine.

Starman näitas esimeses kvartalis 31% ja Baltika 23,3% käibe tõusu.

Kõige enam langes käive Viisnurgal (-14,3%) ja Merko Ehitusel (-13%).

Esimese käivet mõjutas ettevõtte sõnul aasta alguses püsinud väga külm ilm ja teisel elamuehituse arendustegevuse arvestuspõhimõtete muutus.

Kasumikasvu osas on võitjaid ja kaotajaid välja tuua raskem, kuna numbrites peaks maha liitma erakorralised kulud ja tulud.

Küll aga tõusis osa ettevõtteid möödunud aasta kahjumist kasumisse (Kalev, Klementi, Eesti Ehitus). Samas Tallink ja Saku Õlletehas langes kasumist kahjumisse. Õlletehas vaid seetõttu, et käesoleva aasta esimeses kvartalis oli tulust maha arvestatud dividendidelt makstav tulumaks (möödunud aasta maksti tulumaksu teises kvartalis).

Positiivse poole pealt tooks välja Tallinna Kaubamaja, mis suutis nii äri- kui ka puhaskasumit esimeses kvartalis kolmekordistada.

Möödunud reedel oli Tallinna börsil kauplemine uniselt igav. Tallinki aktsiatega pole nii väikses mahus (kui 0,39 miljonit krooni) aktsiaturul veel kordagi kaubeldud.

Arvata võib, et aktsiaturul on alanud pikemaajalisem vaikne periood ning sarnaseid päevi võib lähikuudel ette tulla veel suurem hulk.

Põhjusi selleks on mitmeid: puhkuste algus, tulemuste hooaja möödumine ja Eesti Ehituse kauplemishoo raugemine.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 16:03

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing