Enimex kaotas eile riigikohtus reisijate vedamise õiguse

ÄP 28. juuni 2006, 00:00

"Arvestada tuleb, et reisijate veol sellist tüüpi õhusõidukiga, mille puhul ei ole pädev asutus tuvastanud lennuki sobivust selleks, võib tekkida reaalne ja tõsine oht reisijate elule ja tervisele. Taolise ohu avastamisel tuleb viivitamatult lõpetada õhusõidukite kasutamine tüübisertifikaadis nimetamata liiki lennutegevuseks kuni vaidluse lahendamiseni, kas reisijate vedu sellist tüüpi lennukiga on lubatud või mitte," seisis riigikohtu määruses.

2003. aastal väljastas lennuamet ASile Enimex lennuettevõtja sertifikaadi, mille kohaselt oli ettevõttel õigus vedada lennukitega AN-72-100 reisijaid ning korraldada vältimatut meditsiinilist kiirabi, ent tühistas need õigused käskkirjaga 2006. aasta märtsis. Nimelt oli lennuamet auditi käigus avastanud vajaliku tüübisertifikaadi puudumise.

Enimex esitas Tallinna halduskohtusse kaebuse, milles palus lennuameti käskkirja tühistada ning kuni kohtuotsuse jõustumiseni käskkirja kehtivus peatada.

Enimex leidis, et käskkiri, millega muudeti lennuettevõtja sertifikaati, piirab oluliselt tema ettevõtlusvabadust, tekitab suure majandusliku kahju ning sellel on ettevõtte jaoks pöördumatud tagajärjed, kuna ta ei saa täita juba sõlmitud lepinguid ega arendada planeeritud moel oma ettevõtlust.

Enimexi esindaja kohtus, advokaat Kalev Bachmann avaldas eile nördimust, et kohus langetas otsuse vastaspoolt kuulamata. "On arusaamatu, miks anti meile neljapäevaks vastuse koostamise tähtaeg, kui neli päeva enne langetas kohus otsuse," ütles Bachmann.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 16:06

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing