Masseerija saab tellida ka tööruumidesse

Eneli Ivask 17. juuli 2006, 00:00

OÜ Vain & Partnerid konsultandi Peep Vainu sõnul mõeldi kolm aastat tagasi ettevõttele uusi kontoriruume sisustades ka töötajate tervisele ning ühte ruumi paigutati paar trenažööri ja massaažilaud.

Sellest ajast saadik on töötajate initsiatiivil aeg-ajalt kontorisse kutsutud erinevaid masseerijaid ja alternatiivterapeute.

Kui alguses käis masseerija ettevõttes ka töö ajal, siis viimasel ajal tellitakse massaažiteenust pigem pärast tööpäeva lõppu. Seda seetõttu, et vahel hakkas pärast massaažiseanssi inimesi kimbutama mõnus pärastlõunane rammestus, põhjendas Vain. "See on siiski individuaalne ja sõltub rohkem konkreetsest massaažiliigist ning inimesest," lisas ta.

Teenuse eest maksavad firmas Vain & Partnerid töötajad ise, kuid lisaks mugavusele on teenus massaažisalongides pakutavast ka mõnevõrra odavam.

Tuliuus idamaise hõnguga massaažikabinet on olemas ka Hansapanga IT-majas Pärnu maanteel.

Seal teeb Hansa Kindlustusmaakleri kodukindlustuse spetsialist Aliis Sarapik praegu hobi korras ja vaid töövälisel ajal asjast huvitatud Hansapanga töötajatele massaaži.

Sarapik ütles Äripäevale, et massaažikabinet ning selle kõrvalruumis asuv jõusaal on vaid esimene etapp Hansapanga töötajate terviseteadlikkuse tõstmisel.

Sarapik rääkis, et tema unistuseks on koostöös Hansapanga personaliosakonna ning spordiklubiga kindlustada massaažiteenusega kõik panga töötajad. Ka need, kes väljaspool pealinna elavad.

Juuli lõpus korraldab Sarapik koostöös M.I. Massaažikooliga Hansapangas töökoha- ehk on-site-massaaži päeva. Massaažipäeva kestel teeb neli massööri 48 inimesele tööpäeva ajal veerandtunniks lõõgastavat massaaži.

On-site-massaaž ehk töökohamassaaž on kiirmassaaž, kus 15 minuti jooksul töötatakse tugevalt läbi selja, turja, õlgade, kaela ja pea piirkond, et lõõgastada lihaspingeid, parandada verevarustust ja keskendumisvõimet. Töökohamassaaži tehakse läbi riiete kas spetsiaalsel või tavalisel toolil, millele klient istub, jalad harkis, näoga seljatoe suunas ja toetub padjaga polsterdatud seljatoele.

Spetsiaalne massaažitool on välja töötatud Ameerikas, kus teenuse pakkumist alustati lennujaamades, sadamates ning kaubanduskeskustes. Aja jooksul hakati massaaži koos tooliga ka kontoritesse tellima.

M.I. Massaažikooli ürituste projektijuhi Mai-Liis Toivari sõnul on töökohamassaaži Eesti turul pakutud umbes kolm aastat. Eestis on töökohamassaaži tellijad peamiselt suurfirmad, kuid süstemaatiliselt on koostööd tehtud ka väiksemate ettevõtete ja mitmete struktuuriüksustega. Toivar tõi näite Vivacolori värvipoest, kus massaažikooli õpilased regulaarselt müügipersonali kaela- ja seljapingetest vabastavad.

Hansa Kindlustusmaakleri kodukindlustuse teenindusosakonna juhataja Ingrid Erm peab suurimaks plussiks usaldusväärse masseerija olemasolu. See on võti, et saavutada parim tulemus.

"Meile, sundasendis istuva töö tegijaile, on selline variant esmaabiks suuremate pingete ennetamisel ja tööandjapoolse hoolitsuse näitajaks," sõnas Erm.

Kiire elutempo juures ei jää tihti aega, et otsida endale hea masseerija. Tavaliselt jääbki siis massaaž vaid ilusaks mõtteks. Miinusena töökohamassaaži juures nimetas Erm, et pärast massaaži tahaks rahulikult nurruda.

Kohe ei suuda toimetama hakata, vaid kulub aega jõuvarude taastumiseks. "Kui see hetk möödas, siis olen taas täis jõudu ja valmis suuri tegusid tegema," kinnitas Erm.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing