Suurim käive Eesti Telekomilt

Peeter Teder 17. juuli 2006, 00:00

Tallinna börsil tehti reedel suurim käive Eesti Telekomi aktsiaga, mida osteti-müüdi 14,9 miljoni krooni väärtuses.

Eesti Telekomi käibe viisid üles mitu plokktehingut, millest suurim tehti 52 000 aktsiaga. Firma aktsia hind langes 0,7 protsenti ning väärtpaber maksis 115,78 krooni (7,40 eurot).

Eesti Telekomi aktsia on viimasel kuul olnud kerges tõusutrendis ja reedene väike langus ei tohiks suuremat müügipaanikat tekitada. Usun, et aktsia jätkab stabiilselt kauplemist praeguse hinnataseme ümber. Aktsiale võib jätkuvalt tuge pakkuda suuromaniku TeliaSonera võimalik ülevõtupakkumine. Samas on aga Eesti riik senised pakkumised tagasi tõrjunud ning TeliaSonera pole oma pakkumist suurendanud.

Enam kui miljon krooni käivet kogusid veel Tallinki ja Tallinna Vee aktsiad.

Tallinki käive ulatus 3 miljoni kroonini ja Tallinna Vee käive 1,3 miljonini.

Tallinki aktsia hind kukkus majandustulemuste ootuses 1,6 protsenti ja aktsia maksis 58,99 krooni (3,77 eurot). Tallinki majandusaasta kolmas kvartal tuli küll kasumlik, kuid küsimuseks jääb, kas see on piisav? Võrreldes eelmise aasta sama kvartaliga kasum langes. See näitab minu arust, et Tallinkil ei lähe nii hästi, kui oodatakse. Järgmise kvartali aruandes näeme usutavasti ka Silja Line'i numbreid koos Tallinkiga ja võime sellest lähtuvalt firmale hinnangu anda. Senimaani tuleb aga tõdeda, et Tallink pole suutnud positiivselt üllatada. Ka aktsiakapitali laiendamise plaan mõjub aktsiale lühiajaliselt negatiivselt.

Börsil langesid reedel pea kõikide aktsiate hinnad. Päeva "rikkus ära" vaid Tallinna Kaubamaja aktsia, mis oli börsil ainus tõusja. Tallinna Kaubamaja aktsia hind tõusis üksikute tehingute mõjul 2,6 protsenti ja oli 62,59 krooni. Väärtpaberi käive oli tühised 62 000 krooni. Kaubamaja on küll näidanud head kasvu ja firma aktsia on pakkunud head tootlust, kuid vähese kaubeldavuse juures ma selles aktsias küll suuremat positsiooni võtta ei soovita.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing