Riik aitab ettevõtjaid välismessidel

Erki Peegel 04. august 2006, 00:00

Varsti saabub aeg, mil ettevõtja teeb plaane tulevaks aastaks. Paljud eksportöörid või ekspordi peale mõtlevad ettevõtjad kasutavad paremate majandustulemusteni jõudmiseks ühe turundusvahendina messidel osalemist.

Rahvusvahelistel messidel käik on ajamahukas ja kulukas ettevõtmine ning seetõttu toetab Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) riigieelarvelistest vahenditest välisnäitustel Eesti ühisstendide korraldamist.

EAS kogub igal aastal ettevõtete, erialaliitude ja ettevõtlusorganisatsioonide käest ettepanekud järgneva aasta riiklikult toetatavate messide kohta. Messide valikul arvestatakse ka osalemise järjepidevust ning varasemate aastate kogemusi. Kogutud ettepanekute ja info põhjal kinnitab EAS nimekirja järgmise aasta näitustest hiljemalt 1. märtsiks.

Ühisstendile on eelkõige oodatud osalema tootmisega tegelevad ja ekspordile orienteeritud ettevõtjad. Selleks, et üldse ühisstendi korraldada, peab olema esindatud vähemalt neli ettevõtjat. Tavaliselt on huvi muidugi palju suurem. Ettevõtja, kes soovib messil osaleda, peab esitama sooviavalduse ning vähese tähtsusega abi vormi (juriidiliselt on ühisstendi korraldamise puhul tegu riigi poolt ettevõtjatele antava vähese tähtsusega abiga). Need leiab hõlpsasti EASi kodulehelt.

Lisaks ühisstendil osalemise võimalusele on ettevõtjail, kes osalevad EASi ekspordiplaani programmis, võimalik saada tuge nii messil osalemiseks kui ka külastamiseks. See on huvitavaks võimaluseks peamiselt keskmistele ja suurematele ettevõtetele.

Kokkuvõtteks võib öelda, et riik toetab ettevõtete messidel osalemist päris mitmel moel, kuid selleks, et messil osalemisest reaalset tulu tõuseks, peab põhilise töö ära tegema siiski ettevõtja ise. Korraliku ettevalmistust, aktiivset tööd messi ajal ja sisukat järelsuhtlust riigi poolt pakutav tugi ei asenda.

Lisaks sellele, et Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) toetab riigieelarvelistest vahenditest juba mitmeid aastaid välisnäitustel Eesti ühisstendide korraldamist, on alates järgmisest aastast EASil kavas hakata toetama ka välisnäituste külastamist.

Praegu veel lõplikult kinnitamata mikro-, väike- ja keskmise suurusega ettevõtjatele suunatud programmi raames on ettevõtjail võimalus taotleda ühe näituse külastamiseks toetust kuni 15 000 krooni.

Aastas saab ettevõtja taotleda toetust välisnäituste külastamiseks maksimaalselt kokku kuni 60 000 krooni ulatuses.

Kuludest on toetussumma eest kavas katta osavõtutasud ning kuni kahe töötaja reisi- ja majutuskulud.

Loodetavasti kinnitatakse see just väiksemate ettevõtete poolt väga oodatud uus programm juba käesoleva aasta sügisel.

Tartu Näituste messikeskuses toimub selle aasta 15.-17. septembrini järjekorras teine Lillemess.

Kolme päeva kestel on võimalik vaadata kauneid lilleseadeid, osaleda erinevates õpitubades ning jälgida võistlusi, seminare, näituseid ja demonstratsioone.

Messi raames toimuval lilleseade konkursil saab nautida parimate lilleseadjate töid. Näitustel on võimalik tutvuda erinevate puu- ja aedviljasortide, istikute ja lilledega.

Messil on esindatud aiandusega tegelevad firmad ja lillekauplused üle kogu Eesti.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 16:10

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing