Personaalne treeningkava aitab treenida eesmärgipäraselt

Pille Rõivas 29. september 2006, 00:00

Marks&Partnerid Kindlustusmaaklerid assistent Helen Evert peab treenerite personaalset juhendamist oluliseks eelkõige selleks, et treenida teadlikult õigesti. Päris personaalset juhendamist Evert pole treenerilt tellinud, sest aegajalt konsulteerimine on olnud piisav motivaator. Evert leiab, et see on vajalik kõigile. Nõustamine aitas tal endal eelkõige orienteeruda kõikvõimalike treeningstiilide vahel.

Evert alustas kaks aastat tagasi treeninguid eesmärgiga alandada kehakaalu ning saada üleüldiselt vormi. Esimesel kohtumisel treeneriga arutati toitumist ja probleeme treeninguil. "Treener julgustas mind proovima ka tundmatuid treeningstiile," räägib Evert.

Heleni abikaasa käis mõni aeg tagasi Planet Spordi korraldataval jõusaali kursusel edasijõudnutele. Grupis oli kolm inimest ja treener võttis 2-3 nädala jooksul läbi erinevad lihasgrupid. Harjutuse valesti sooritamisel korrigeeris seda treener.

Igapäevaselt OÜ Kellakeskuses müügijuhi tööd tegev Richard Õunap paar-kolm korda nädalas oma tööpäeva varahommikuse trenniga Arctic Spordis. Enamiku ajast treenib ta jõusaalis, mõnikord võtab osa ka spinningust. Treeninguid alustades lasi ta treeneril koostada treening- ja toitumiskava. "Tahan teha tervisesporti, kuid ise ei tea, mida ja kui palju peaks tegema," selgitab Õunap personaaltreeneri teenuse kasutamise vajadust. Tema eesmärk on treenida end üldfüüsiliselt ning tugevdada ka selga.

Reval Spordi turundus- ja müügijuhi Kadri Selmeti sõnul on lisaks tavapäraseks saanud uue liikme konsultatsioonile võimalik osta ka eraldi personaaltreeneri pakett. See tähendab, et treeningul on poolteist tundi treener vaid teenuse tellija päralt.

Reval Sport peatreeneri Fjodor Duniku sõnul vaevab inimesi eelkõige küsimus treeningstiilide kohta - kas teha seda maal, vees, rühmas või personaalselt jõusaalis. Enamik inimesi tuleb spordiklubisse eesmärgiga eelkõige kaalu alandada.

Selleks soovitab Dunik eelkõige selliseid treeningstiile, mis arendavad erinevaid lihasgruppe, aga ka aeroobseid. Näiteks bodypump, mis hõlmab kõiki lihasgruppe ja spinning. Need sobivad nii meestele kui ka naistele.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 16:17
    Otsi:

    Ava täpsem otsing