Eesti hüppelauaks Venemaale

Jaana Pikalev 10. oktoober 2006, 00:00

Belgia saatkonna majandus- ja äriatašee Frank Van Eynde sõnul on infopäev korraldatud eesmärgiga leida koostööpartnereid, kes mõistaksid transiidi tähtsust Eestis.

"Tahame siia raha sisse tuua," lausus Eynde, kelle hinnangul pakub Eesti soodsa geograafilise asukohaga ärilaiendamise võimalusi idanaabrite - venelaste - suunas.

Belgia sadama operaatorid ja investorid soovivad senisest tihedamat koostööd teha sadamatega ning parandada kaubavoogude ning sisemerevedude kulgemist Läänemerel.

Olulisemaks nimetas ta ro-ro-kaupade vedu. Van Eynde hinnangul on seni väga hästi toime tuldud kaupade käsitlemisega ning tehniliste võimaluste arenemise tõttu paranevad kaubaveo tingimused sadamaterminalides lähiajal veelgi.

"Eestlased on uute tehnoloogiate kasutusele võtmisel usinamad," arvas ta ja lisas, et sarnast mõttelaadi võiks siit nii-öelda ka Euroopasse eksportida.

Siiani transporditakse Belgiast toorainet, kuid kaupade liikumine on siiski juhuslik.

Euroopa Liidu mõju on aga tunda vaid usalduse kasvamisest Balti riikide suhtes.

"Investoritel on rohkem julgust siinsetesse äridesse raha paigutada," kõneles Eynde, kelle seiskohalt pole liitumine kaupade eksporti ja importi otseselt mõjutanud.

DHLi tegevjuht Evert Kreek arvas, et koostöö on huvipakkuv. "Paljusid interkontinentaalseid kaupu saadetakse Euroopasse just Belgia Antwerpeni sadama kaudu," nentis Kreek ning tõi näiteks, et DHL kasutab Transfennica teenust, et saada USAst lähetatud konteinerkaup Paldiski sadamasse.

Belgia Suursaatkond korraldab 6. novembril Sokos Hotel Viru konverentsikeskuses Belgia sadamate ja sadamaoperaatorite infopäeva ning kontaktifoorumi.

Osalevad Belgia sadamad, mitmed operaatorid ja Belgia Lähimerevedude Edenduskeskus, kes on huvitatud koostööst Eesti ettevõtetega. Infopäevale on oodatud Eesti sadamate, sadamaoperaatorite, ekspedeerimis- ja transpordiettevõtete esindajad, kelle huvid hõlmavad Belgiat.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 16:19
    Otsi:

    Ava täpsem otsing