Ehitusfirmad huvituvad koolide haldamisest

Krista Taim 12. oktoober 2006, 00:00

"Neid koole on linnal palju, mis vajavad põhjalikku remonti, aga linnal on raske korraga nii palju raha välja käia ja laenuvõtmine koolide korrastamiseks pole samuti kerge, seepärast otsimegi partnerit erasektorist," selgitas Tallinna haridusameti haldusosakonna juhataja Anti Sirkel.

Erasektori kaasamine peaks kiirendama koolide renoveerimist ning hiljem tagama efektiivsema hoolduse. Linn sõlmib võitjaga 30 aastaks hoonestusõiguse lepingu ning pärast kooli kordategemist hakkab maksma ettevõttele üüri. Ettevõte aga peab haldama ja hooldama koole kogu lepingu kestuse jooksul. Hoonestusõiguse lõppedes lähevad koolid tagasi linna omandisse ja ehitajale makstakse hüvitist.

Kümme kooli, mis esialgu konkursile läksid, on jagatud kaheks. Ühes paketis on koos Karjamaa, Nõmme ja Haabersti Vene Gümnaasium, Sikupilli Keskkool ning Tallinna Ühisgümnaasium, teises Pelgulinna, Kristiine ja Laagna Gümnaasium ning Kalamaja Põhikool ja Tallinna 32. Keskkool.

Sirkeli sõnul olid konkursi tingimused seatud niimoodi, et osaleda saakisid 10 suuremat ehitusettevõtet. Konkursi vastu tundis huvi 13 ettevõtet, kuid pakkumise tegi neli ehitusettevõtet. "Kõik tegid kaks pakkumist, mõlemale paketile," sõnas Sirkel. "Tahame võitja välja kuulutada novembri alguseks mõlema paketi puhul, võita võib iseenesest ka üks ettevõte," sõnas Sirkel.

Tema sõnul on kaasatakse esialgu projekti kümme kooli, kuid edaspidi võib selliseid konkursse veelgi tulla. Varem on linn andnud Riigi Kinnisvara ASi hallata kuus kooli, mis on korda tehtud ja mille kasutamise eest maksab linn üüri.

Praeguseks on peetud eelläbirääkimiste esimene voor. Pakkujatel on kaks nädalat aega teha lõplikud pakkumised.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing