Firefox võimaldab internetis mitmekesi surfata

Enn Heinsoo 02. november 2006, 00:00

Firefoxi lisa Cobrowse võimaldab ilma eriliste lisavahendite või teadmisteta üheskoos internetis surfata.

Üle interneti koostööd tehes tuleb tihti üle Skype'i või MSNi selgitada, kuhu kaastööline peaks mingil lehel vaatama või kus oluline tekst mõnel kodulehel kirjas on. Sellise koostöö hõlbustamiseks on olemas aga võimas vahend nimega Cobrowse.

Cobrowse'iga üks inimene nii-öelda juhib ehk liigub veebis nagu tavaliselt ja suvaline arv sisse logitud kasutajaid saab jälgida, mida juht teeb. Kui juht liigub ühelt lehelt teisele, suunduvad ka teiste kasutajate lehitsejad tema järel samale lehele.

Lisa paigaldamine on lihtne. Selleks tuleb minna leheküljele addons.mozilla.org/firefox/1469 ning seal vajutada nupule "Install now", misjärel Firefoxi lisade paigaldamise liides selle kerge vaevaga paika aitab.

Kui Cobrowse on kõikidele koos surfajatele paigaldatud, peab juhi ning järgijate arvutite vahel olema turvaline kohtvõrgusarnane ühendus. Seega on seda Firefoxi laiendust kõige mugavam kasutada oma ettevõtte kohtvõrgus või VPN-võrgus koos teiste töötajatega.

Sobiva ühenduse olemasolu korral on koos surfamist lihtne alustada. Jagage liitujatele oma arvuti nimi, mida näitab ka Cobrowse'i paan, ning seejärel valige Cobrowse'i paanis nupp "Serve". Teiega liituda soovija peab nüüd lihtsalt teie arvuti nime paani sisestama ning "Connect" vajutama. Kui kõik õnnestus, näevad nüüd järgijad seda, mida juht internetis teeb.

Kui te soovite surfata internetis koos inimestega, kellega teil puudub kohtvõrgulaadne ühendus, võite kasutada mõnd sellise ühenduse loomise tarkvara. Näiteks sobib selleks lihtne ja tasuta jagatav virtuaalse kohtvõrgu tarkvara Hamachi.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 16:23
    Otsi:

    Ava täpsem otsing