Aivar Rehe: pangajuhina mina olen rahul

Mariliis Pinn 09. november 2006, 12:43

Sampo panga juhatuse esimehe Aivar Rehe
sõnul on strateegilise omaniku vahetumine panga siseelu aspektist väga põnev
ning annab organisatsioonile positiivse emotsiooni.

„Pangajuhina mina olen rahul,” ütles Rehe, kes oli erakordse sündmuse märkimiseks saatnud sõnumi ka panga töötajatele. „Seda tehakse pangajuhtide poolt harva, kuid hea kui seda saab teha,” ütles Rehe, kes on oma panganduskarjääris Swedbankis ja nüüd Sampos üle elanud ridamisi pöördelisi hetki.

Danske Bank on oluliselt suurem kui täna Eesti turul tegutsevad Rootsi pangad. „Tegemist on suurima pangandusgrupiga, kes selle ostu läbi omandas ka Balti riikide turul oma pangandushuvi,” ütles Rehe. See on Baltimaade jaoks „uus tugev sõnum ja stabiilsuse sõnum, mis loob uued võimalused”.

Danske Bankil on üle 3,5 miljoni kliendi ning esindused mitmetes riikides. Pank paneb olulist rõhku infotehnoloogilisele ja pangatehnoloogilisele arengule. Rehe ütles, et näeb just seal panga toodetele, eelkõige tehnoloogilistele toodetele, uue väljundi võimalust. „Need on minu ootused,” ütles Rehe.

Rehe rõhutas, et panga klientide jaoks ei muutu omanikuvahetusest midagi. Pank ise plaanib jätkata kiire kasvu kursil, kus sihiks on saada 15% Eesti pangandusturust. Praegu on Sampo Panga osalus Eesti pangandusturul 10%.

Millal Sampo panga tegevus Balti turul Danske Banki süsteemidega integreeritakse ja kas oodata on ka muudatusi juhtimises või kaugemas strateegias, seda on Rehe sõnul esialgu vara kommenteerida. Andke 100 päeva aega ja siis helistage uuesti,” ütles Rehe.

Sampo aktsia tegi täna Danske Banki ostu-uudise peale järsu tõusu. Rehe sõnul temal endal Sampo aktsiaid ei ole.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
09. November 2006, 12:51
Otsi:

Ava täpsem otsing