Tallinna kultuuripealinna projekt maksab 600 miljonit krooni

21. detsember 2006, 17:32

Juhul kui Euroopa parlament kinnitab
Tallinna kandidatuuri 2011. aasta kultuuripealinnaks, läheb projekt maksma ligi
40 miljonit eurot ehk üle 600 miljoni krooni.

Tallinna abilinnapea ja Euroopa kultuuripealinna projekti ettevalmistava töögrupi juhi Kaia Jäppineni sõnul lisandub ligi kuue miljardi krooni väärtuses munitsipaal-, riiklikke ja erasektori investeeringuid kultuuriobjektide rajamiseks Tallinnas, kirjutas ETV 24.

Tallinn lähtub kultuuripealinna eelarveplaane koostades senisest Euroopa kultuuripealinnade rahastamispraktikast, mille põhjal linn ise rahastab projektist vähemalt kolmandiku, umbes samaväärset osalust oodatakse riigilt ning ülejäänud osas arvestab Tallinn asutuste ja organisatsioonide toetusega ning projektide tuluga.

Jäppinen kinnitas, et ligi kolmesaja projekti kaasatud kultuuritegelase, ettevõtja, eri valdkondade asjatundja ning linnavalitsuse töötaja pooleteise aasta pikkune töö tulemus on põhjalikult läbimõeldud ja ambitsioonika kava.

2011. aasta lõpliku kultuuriprogrammi paneb kokku kultuuripealinna sihtasutus, kuid taotluses on välja toodud 18 tähtüritust ja viis suuremat teemaprogrammi.

2011. aasta Euroopa kultuuripealinnadeks kinnitab Euroopa parlament ühe linna Eestist ja ühe Soomest. Põhjanaabrid valisid kandidaatlinnaks Turu, Eestis võitis pealinn Tartut.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
21. December 2006, 17:27
Otsi:

Ava täpsem otsing