Kohus arutab täna juveeliröövlite väljaandmist Itaaliale

Kadri Jakobson 27. veebruar 2007, 00:00

Esimesena astub kohtu ette juveelröövis kahtlustatav 29aastane Jüri Eisma. Äriregistri andmetel kuulus Eismale alates 2002. aastast firma Bigwell, mis sundlõpetati eelmise aasta mais.

Kokku tuleb kohtul otsus teha 21 vahistatud eestlase kohta, kelle üle hakatakse Itaalias kohut pidama.

Prokuratuuri pressiesindaja ütles, et Itaalias otsustati kohut eestlaste üle pidada just otstarbekuse põhimõttel: lihtsam on kahtlustatavad Itaaliale üle anda kui kõiki tunnistajaid ja asitõendeid Eestisse lennutada.

Seaduse järgi korraldatakse kohtuistung isiku loovutamiseks kümne päeva jooksul alates Euroopa vahistamismääruse kohtusse saabumisest.

Loovutamisprotseduuri viib läbi kohtunik ainuisikuliselt, kohtust peavad osa võtma prokurör, kahtlustatav ja tema kaitsja. Kohus teeb otsuse isik loovutada või keelduda sellest.

Kokku on eestlasi vahistatud 34, neist osa istub kullaröövide eest vahi all Hispaanias, Soomes, Prantsusmaal ja üks raske kuriteo eest Saksamaal.

Eestlased ja üks leedulane on röövinud paari aasta jooksul kullapoode Austrias, Belgia, Taanis, Soomes, Prantsusmaal, Saksamaal, Itaalias, Hollandis, Portugalis, Rootsis, Šveitsis, Hispaanias ja Suurbritannias. Varastatu koguväärtus ulatub ligi 625 miljoni kroonini.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing