Tööriistalaenutus pakub võhikule professionaali tööriistu

Siim Sultson 14. märts 2007, 00:00

"Inimene ei osta endale 1000kroonist ketaslõikurit, kui ta on kodus vaja lõigata kaks plaati," seletab Lasnamäe Tööriistalaenutuse klienditeenindaja Hando Rebane.

Tööriistade rendi firma Ramirent Peterburi tee 34 rendipunkti juhataja Urmas Raidlo sõnul on rendipunktides tavaliselt saada mitmeid professionaali tööriistu, mis tänu oma kvaliteedile on palju töökindlamad kui poes müüdavad asjaarmastajale mõeldud.

"Laenutamine on kindlasti odavam neile, kes iga päev sellise tööriistaga tööd ei tee," järeldab Raidlo.

Kui näiteks poes 4000-5000 krooni maksva keskmise betoonisegisti saab laenutusest keskmiselt 100 krooni eest päevas kasutada, siis Ramirendis tuleb pikemaajaliste tööde puhul võtta hinnapakkumine, mis alandab rendimaksumust.

Tööriistade laenutusperiood sõltub paljuski seadme iseloomust. Üldjuhul teevad tööriistade väljarentijad vahet laenutamisel äripäeviti ja nädalavahetusel. Näiteks puuride ja muude kergemate tööriistade puhul, kui neid laenutada nädalavahetuseks, on pühapäev maksuvaba.

Teisalt aga ei saa palgatööjõudu rakendada just nädalavahetustel. Seega on selline soodustus pigem üksiküritajale, kes saab laupäeval-pühapäeval ise rahus profesionaali tööriistaga nokitseda.

Erinevalt Lasnamäe Tööriistalaenutusest rendib Ramirent tööriistu alates puuridest kuni rasketehnikani. Kui 20tonniseid ekskavaatoreid laenutab Ramirent välja koos juhiga, siis miniekskavaatoreid saab ilma. Kliendile antakse kohapeal väike väljaõpe.

Näiteks segumasinaid saab nii Ramirendist kui ka Lasnamäe Tööriistalaenutusest tuua ka koos laenutuse transpordiga, ehkki tavaliselt on laenajal endal juba transport korraldatud, mis omakorda annab talle suuremad võimalused rendiaega määrata.

Raidlo sõnul ongi tööriistade välja rentijate seas peale füüsiliste isikute teiseks suureks klientide sihtgrupiks mitmesugused ehitusfirmad, kellel samuti ei tasu tehnikat osta, kuna erineva tehnika vajadus on väga varieeruv.

Kui inimese käes renditööriist puruneb, siis tehakse kõigepealt ekspertiis - kas oli töövahend oli enne vigane või purunes ebasihipärase kasutamise järel. Viimasel juhul tuleb inimesel remont kinni maksta. Ehitustehnika rendifirma Rentland OÜ juhataja Rait Ulmani sõnul kompenseeritakse neil purunenud tööriist läbirääkimiste teel, sest tavaliselt on tööriista purustustest näha, kes on süüdi.

Kahju tuleb kliendil võtta enda kanda ka siis, kui tööriist on tema laenuperioodil tema käest varastatud. Kui kliendil kulub plaanitust rohkem aega laenutamisele, tuleb sellest kohe teatada rendifirmale.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing