Tallink võttis Sõerdi hotellijuhiks

Villy Paimets 09. mai 2007, 00:00

ASi Tallink Grupp juhatuse liikme Andres Hundi sõnul on Sõerdi näol tegemist inimesega, kelle tugevad juhivõimed pikemat tutvustamist ei vaja.

"Meil on hea meel, et Aivar Sõerd otsustas Tallinki meeskonnaga ühineda, sest tegusaid ja laia teadmiste ning kogemuste pagasiga inimesi on ettevõttel alati vaja. Tallink Hotelsi hotelliketi tegevjuhina hakkab ta tegelema valdkonna juhtimise ja arendusega. Võimeka inimese lisandumisega loodame veelgi arendada juba olemasolevate hotellide teenuseid ja tõsta tootlust ning tagada tulevaste hotelliprojektide edu," ütles Hunt.

Tallinki suuromanik Ain Hanschmidt ütles, et tal ei ole siin küll midagi kommenteerida.

Sel aastal Tallinna südalinnas Tallinki hotelli kõrval avatava Nordic Hotel Forumi tegevdirektor Tarmo Bachmann ütles, et on maailma parima rahandusministri minekust konkurendi juurde kuulnud.

"Aga kindlasti ei ole meil vesi ahjus," kommenteeris Bachmann. "Hotellindus on nii põnev ala, et siin jätkub ruumi ja väljakutseid nii endistele kui ka tulevastele ministritele."

Eile Tallinki hotelle juhtima asunud Aivar Sõerd ütles, et ei usu, et teade tema kui aasta parima rahandusministri tööle asumisest Tallinki hotelliketi juhina firma aktsia hinda mõjutab.

Intervjuu endise rahandusministri Aivar Sõerdiga.

Mis Te arvate, kas teade, et maailma parim rahandusminister asub ühe börsiettevõtte tütarfirmat juhtima, tõstab selle aktsia nüüd taevasse?

Jah, tõsi ta on, et Financial Timesi gruppi kuuluv ajakiri The Banker valis mind aasta parimaks rahandusministriks. Aga, ei, ma ei usu seda, et see peaks aktsia hinnale kuidagi mõjuma.

Miks Te hotelliketti juhtima hakkasite?

No kui selle valdkonna vastu poleks huvi olnud, siis poleks ju kutsega kaasa läinud. Huvi on loomulikult olemas. Varasem töökogemus samas kontsernis mängis ka oma osa. (Sõerd töötas 2004-2005 turvatrükiseid valmistava trükikoja Vaba Maa juhina - toim.).

Te olete ju Tallinki aktsionär ka?

Olen väga väike aktsionär. Minu portfellid on aastaid olnud avalikud, isegi sel ajal, kui töötasin ametikohal, mis ei eeldanud avalikustamist, ise omal initsiatiivil avalikustasin.

Kindlasti tehti Teile teisigi pakkumisi, kas olete valmis need avalikustama?

Ma ei ole valmis ütlema, aga tõesti, mul oli võimalik kaaluda nii era- kui ka avaliku sektori vahel, olulist rolli mängis tõesti eelnev töökogemus kontsernis.

Kindlasti on Teil eesmärgid juba paigas? Mis kõigepealt tuleks ära teha?

Jah, on seatud lühemad ja pikemad eesmärgid, kuid ma ei tahaks neist veel rääkida. Üks konkreetseid ülesandeid on sünergia loomine kontserni ülejäänud üksustega.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing