Mariliis Pinn • 20. juuni 2007 kell 11:00

Tsahkna: kannan kõik reisikulud ise

Isamaa ja Res Publica Liidu peasekretär ja riigikogu rahanduskomisjoni liige Margus Tsahkna teatas, et tasub ise kõik Varssavi reisiga seotud kulutused.

"Tänases SL Õhtulehes ilmunud loost on kahetsusväärselt välja jäänud minu seisukoht, et eksiarvamuste vältimiseks olen kavatsenud, nii nagu lennukipiletitegi eest, tasuda ka ööbimise eest hotellis," teatas Tsahkna.

"Leian, et minu reis Varssavisse ei ole käsitletav korruptsioonina. Kõik reisiga seotud kulud katan ise - nagu eile selgelt ka SL Õhtulehele ütlesin. Möönan, et poliitikud peaksid püüdma selliseid kahetimõistetavaid olukordi siiski vältida - mina olen oma järeldused juba teinud," lisas ta.

"Olen seisukohal, et kasiinovaldkond on Eestis ebaühtlaselt reguleeritud ja vaja on uut, konkreetset ja selget seadust. Selle eelduseks on aga poliitikute julgus tänasele olukorrale silma vaadata, mitte tabuks kuulutatud teemat vältida," selgitas ta reisi eesmärki.

Aripaev.ee küsimusele, miks Tsahkna reisi jaoks kuluhüvitist ei kasutanud vastas mees, et üritus toimus nädalavahetusel ja see oli tema isiklik huvi. "Ma leian, et kuluhüvitised on mõeldus valijatega kohtumiseks," lisas ta.

"Ma olen selle teemaga juba pikemat aega tegelenud ja osalenud meie erakonna selle teemaliste seisukohtade välja töötamisel. IRLil on selged konservatiivsed seisukohad ja uus kasiinoseadus tuleb riigikokku arutusele juba sellel sügisel," täpsustas ta.

Tsahkna sõnul on kasiinod Eestis tundlik teema ja skandaali tegelikult pole.

Hetkel kuum