Helenius: Eesti majanduskasv muutub peagi negatiivseks

Mariliis Pinn 12. september 2007, 00:00

"Eestlased usuvad, et neid juhib mingi jumalik jõud, mis aitab neil hoida iga-aastast majanduskavu suuruses 7-8 protsenti. Kuid ma arvan, et varsti on majanduskasv negatiivne," ütles ta.

Helenius usub, et majandus jahtub kiiremini, kui kõik ennustanud on, sest majandus vajab tervenemiseks ja süsteemi puhastamiseks järsku langust.

"Usun, et Eesti majanduskasv on vähemalt kahe kvartali jooksul negatiivne," lisas ta.

"Järgmine aasta on investoritele suurepärane aeg kinnisvara osta, sest väikearendajad lähevad järjest pankrotti ja turult saab kinnisvara soodsalt kätte," nägi Helenius endasarnaste investorite tulevikku optimistlikult.

"Praegu pakutakse projekte turul hinnaga iks, kuid varsti on hind vaid mingi protsent iksist. Varsti, kui see protsent on piisavalt väikeseks muutunud, hakkame me ostma, praegu on hind kindlalt liiga kõrge," lisas ta.

Heleniuse sõnul vajavad turud puhastamist ja eufooriat. Eriti elamusektoris on liiga palju üle arendatud liiga optimistlikel alustel ja inimesed, kes asjast midagi ei tea, on liiga agarad olnud. "Loodan, et turg paraneb tervematel alustel," lisas ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing