Trigon PDst üle kolmandiku läinud

Tõnis Oja 24. september 2007, 00:00

Tänaseks on juba nädala jagu kaubeldud Viisnurgast eraldunud kinnisvarafirmaga Trigon Property Development, mis on pärast jagunemisjärgset esimest eufooriat kaotanud 36 protsenti ehk enam kui kolmandiku oma turuväärtusest.

Kui nädala esimestel päevadel sai hinnalanguse protsente jälgida ühekohalise numbriga siis neljapäeval ja reedel kadus aktsial põhi ära, see tähendab, et hinnalanguseks olid maksimaalsed 15 protsenti. Reedel kadusid täielikult ära ostunoteeringud, mis tähendab, et selle aktsia puhul kaotas börs oma mõtte, sest aktsiat polnud kellelegi enam müüa.

Reedese kauplemispäeva üheks märksõnaks võibki tuua likviidsuse puudumise ning väikese kauplemisaktiivsuse. Lisaks Kalevile, mille aktsiatega peatas börs kauplemise, ei sooritatud ühtegi tehingut Starmani aktsiatega. Üks tehing sooritati Eesti Ehituse ning Harju Elektri aktsiatega. Vähem kui kümne tehinguga piirdusid Saku Õlletehase, Norma, Baltika ja Merko Ehituse aktsia, mille käibed ulatusid vaid kümnete kuni mõnesaja tuhande kroonini.

Olympic EG teatas pärast börsipäeva lõppu, et soovib aktsiad noteerida Varssavi börsil. Ettevõtte motiividest võib aru saada. Kuu aja pärast saab Olympicul täis esimene börsiaasta. Pärast tormilisi esimesi kuid, mil aktsia hind hüppas veebruari alguseks kaks ja pool korda, on aktsia hind stabiliseerunud, et mitte öelda stagneerunud. On lootus, et Varssavi börsil noteerides huvi Olympicu aktsiate vastu kerkib ning see toetab esialgul aktsia hinda. Kuid ega välisbörsil noteerimine ettevõtet paremaks tee.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 17:03
    Otsi:

    Ava täpsem otsing