Järving elavdab turgu korterioptsiooniga

Agnes Ojala 09. oktoober 2007, 00:00

"Tulime sellise pakkumisega välja, sest see elavdab turgu ja suurendab müügimahtu. Praegu on turul nii vaikne ja pangad karmistavad laenuandmise tingimusi, samas aga arendused seisma ei jää. Seetõttu tulimegi välja sellise paindliku instrumendiga," selgitas Järving.

Järvingu sõnul on sarnast teenust juba mõnda aega pakutud Põhjamaades.

Küsimuse peale, kas Süda Maja ei karda, et korterioptsioonidega tuleb uus spekulantide laine, ütles Järving: "Spekulandid on ja jäävad. Kindlasti kasutavad nad seda võimalust ja võtavad uusi riske. See on nende jaoks hea, paindlik võimalus."

"Uue võimaluse positiivne külg on ostjatele see, et nad saavad ühe instrumendi juurde, ja ostjatega tekib paindlik suhe. Optsiooni negatiivne külg puudutab aga meid ja see on korterite väljaostu pikenemine," ütles Järving.

Samas loodab ta, et ettevõte suudab lisaks korteritele pakkuda ka muid teenuseid, näiteks haldusteenust.

Süda Maja korteritele optsiooni ostes peavad kliendid arvestama, et sissemaksuks tuleb tasuda 10% korteri hinnast, seejärel asutakse korterit üürima. Kui klient otsustab kolme aasta jooksul korteri osta, saab ta selle makstud raha võrra soodsamalt, kui aga ostuõigusest loobutakse, saab klient tagasi vaid osa sissemaksest.

"See ei ole päris rendimudel, mingi osa jätame kindlasti endale," märkis Järving. "Tahame uue võimalusega oma äriplaani kindlustada. Peamine, et turg toimib, et pole kaht üksteist vaatavat poolt."

"Korteriturul esineb sageli olukordi, kus ostuotsus on tehtud emotsionaalselt ja kiirustades. Korteri ostuoptsioon annab kliendile võimaluse veenduda korteri asukoha, suuruse ja kvaliteedi vastavuses tema vajadustele ja soovidele," lisas ASi Süda Maja juhataja Veiko Murruste.

Tõnu Toompark, YIT Ehituse kinnisvaraosakonna müügijuht
Kui Süda Maja usuks, et optsioonid oleksid spekulantidele hõlptulu, siis ta ei pakuks seda teenust, vaid kasutaks võimaluse ise ära. Pealegi, ega raha ei haise. Kui spekulandid kortereid osta tahavad, ei ole selles ju midagi halba.

Ma arvan, et see on üks põnev asi, aga enne kui me ise mõtet kaaluksime, tuleb süveneda, mis seal taga on.

Minu arvates on hea, et lõpuks on ka eluasemeturg elama hakanud. Kui viie aasta eest müüdi kõik korterid tavaliste annuiteetlepingutega, siis nüüd otsitakse uusi võimalusi, turg on muutunud keerulisemaks.

Kui on palju skeeme, siis ei ole turg nii läbipaistev, aga samas on olukord muutunud sarnaseks näiteks mobiilsideturuga. Kui pakutakse eri võimalusi, saab iga inimene endale valida sobiva paketi.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing