Eesti ehitusturg konsolideerub

Peeter Teder 22. oktoober 2007, 00:00

Tallinna börsile tõid reedel üldiselt suhteliselt rahulikku meeleollu vaheldust kauplemise peatamine Eesti Ehituse aktsiaga ja suurtehing Tallinna Kaubamaja aktsiatega.

Eesti Ehitus teatas pärast börsipäeva lõppu, et on sõlminud lepingu enamusosaluse ostuks Pärnu ehitusfirmas Eston Ehitus. 52 protsendi aktsiate hinnaks on 187,2 miljonit krooni. Eston Ehituse eelmise aasta käive oli 160 miljonit krooni ja puhaskasum 14,4 miljonit krooni. Tehing on tingimuslik, mis tähendab, et tehingu jõustumiseks on vajalikud täiendavad heakskiidud, millest olulisim on konkurentsiameti luba.

Uudis on küll oluline, kuid kas see ka aktsia rallima paneb, on küsitav. Üldiselt on välisbörsidel nii, et üle võtva firma (ehk siis antud juhul Eesti Ehituse) aktsia hind langeb. Selle põhjuseks on asjaolu, et firma peab tegema kulutusi ülevõtuks ja üle võetava firma integreerimiseks. Alguses need suurendavad kulutusi, kuid hiljem peaks sünergia selle korvama. Eston Ehituse ülesostmine võib olla avapauk kogu ehitussektori konsolideerumisele. Minu arust näitab see, et ehitusturg on pingestumas ja väiksematel firmadel on raske iseseisvalt tellimusi saada. Seepärast püütakse pugeda suuremate firmade tiiva alla.

Tallinna Kaubamaja suurtehingus vahetas omanikku 600 000 aktsiat, ühe aktsia hinnaks selles tehingus oli 131,43 krooni (8,40 eurot). Tehingu kogumaht ulatus pea 80 miljoni kroonini. Kaubamaja aktsia sulgemishinnaks kujunes 131,43 krooni, mis on 0,2 protsenti rohkem kui neljapäeval. Aktsia käive oli 81,1 miljonit krooni, millega väärtpaber oli ka enimkaubeldud aktsia börsil.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing