Üks küsimus

Evi Kikas 19. november 2007, 00:00

Raamatupidamise seaduse järgi peab audiitori kutsuma, kui vähemalt kaks järgmisest kolmest näitajast on aruandeaasta bilansipäeva seisuga suuremad kui: äriühingul müügitulu ja teistel raamatupidamiskohustuslastel tulu 10 miljonit krooni; bilansimaht 5 miljonit krooni ja töötajate arv 10. Raamatupidamiskohustuslane, kes on konsolideeriv üksus, lähtub audiitorkontrolli kohustuslikkuse määramisel konsolideeritud näitajatest.

Osaühingul peab olema audiitor, kui osaühingu osakapital on üle 400 000 krooni või kui see on ette nähtud seaduses või põhikirjaga. Osanike üldkoosolek nimetab ja määrab audiitorite arvu ning tasustamise korra (äriseadustik N 328 lg 1).

Aktsiaseltsil peab olema audiitor. Audiitorite arvu määrab ja audiitori nimetab aktsionäride üldkoosolek, kes määrab ka audiitorite tasustamise korra.

Sihtasutusel peab alati olema audiitor. Mittetulundusühingu liikmete üldkoosolek teostab järelevalvet ja selle ülesande täitmiseks võib üldkoosolek määrata revisjoni või audiitorkontrolli.

Tulundusühistul peab olema audiitor, kui ühistu osakapital on üle 400 000 krooni või kui see on ette nähtud seaduse või põhikirjaga. Audiitorite arvu määrab ja audiitori nimetab liikmete üldkoosolek, kes määrab ka audiitori tasustamise korra. Kui ühistul ei ole audiitorit, peab üldkoosolek valima majandustegevuse kontrollimiseks ühe või mitu revidenti (tulundusühistuseadus N 65 ja N 66 lg 1).

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 17:11
    Otsi:

    Ava täpsem otsing