Christel Karits • 29. november 2007 kell 22:00

Kirev advendiaeg

Saabuvad nädalad on kultuuri- ja meelelahutuse vallas kirevad kui ameeriklaste jõulupuud. Kõike on väga palju ja väga erinevale maitsele. Ei oskagi nõu anda, kuidas selles värvikülluses peapööritust vältida ja mõistlikuks jääda.

Ehk on parim valik kontserdid väikestes maakirikutes. Võtta aeg maha ja sõita linnast välja mööda kõrvalisi maanteid talviste metsade vahel. Kui ikka lund peaks jaguma. Kindlasti kõlab mõnes väikeses maakirikus suurepärane muusika meie endi suurepäraste solistide esituses.

Dave Bentonit ja ETV tütarlastekoori saab kuulda ja näha sel pühapäeval Tallinnas Oleviste kirikus, samas võib ju nende nautimiseks hoopis valida Kuusalu või Kambja pühakojad.

Jõululauludega, mis on tuntud üle kogu maailma, lähevad Eestimaale pühademeeleolu looma USA päritolu laulja ja basskitarrimängija James Werts ja Eesti üks tippansambleid - saksofonikvartett SaxEst. Juba homme võib neid kohata Haljala rahvamajas.

Liisi Koiksoni erilisi jõulukontserte saab nautida alates 5. detsembrist, kuid kui võimalik võiks teda kuulama sõita hoopis 16. detsembril Sangastesse.

Kolmapäeval Eesti Vabariigi sünnipäevapidustuste alguse ülekandes tuletati meile taaskord meelde, kui ilus on Eestimaa väljaspool pealinna sagimist. Kui palju rohkem õhku ja aegagi on mujal. Miks mitte seda linnast välja sõites koos kultuurielamusega ise tunnetada.

Ilusat advendiaega!

Hetkel kuum