ÄP fototoimetus • 12. detsember 2007 kell 22:00

Tehnoloogiauudised

Elion tõi selle nädala alguses turule uue teenuse nimega Pildialbum, mis võimaldab vaadata hot.ee keskkonda laaditud digitaalseid fotosid Elioni DigiTV vahendusel telerist ning jagada neid teiste digi-TV klientidega.

Elioni DigiTV ärijuhi Remo Tiigiranna sõnul on Pildialbumile rohkelt kasutajaid oodata, kuna digifotokaamerad ja Elioni DigiTV on laialt levinud ning inimesed hindavad üha rohkem mugavust ja oma aega. Pildialbumi kasutamiseks on vajalik e-posti konto hot.ee keskkonnas ning Elioni DigiTV (IPTV) teenus. Iga konto omanik saab hot.ee keskkonda laadida tasuta kuni 1 GB mahus fotosid.

Suure sõnaraamatute kirjastaja Merriam-Websteri aasta sõna valimisel võitis internetis levinud ja mängurite slängist tuntud sõna "w00t", mis väljendab rõõmu ning üllatust.

Merriam-Websteri president John Morse kiitis "w00ti" võidu puhul, kuna see sõna vermib ühte lennukuse ja uue tehnoloogia. "w00t" on tõenäoliselt lühend ingliskeelsest väljendist "we owned the other team", mis eesti keeles tähendab, et me tegime teisele meeskonnale ära. Sõna pärineb nn l33t- ehk leet- või eliitkeelest, mida kasutavad paljud arvutimängurid.

Esimene Merriam-Websteri sõnaraamat avaldati 1847. aastal.

Iisraelis asuv firma 3DV Systems ehitas arvutikaamera, mis suudab lisaks objektide äratundmisele hinnata ka nende kaugust.

Selle abil loodab firma veebikaamera sarnasest vidinast aretada kolmemõõtmelise juhtimisseadme.

Autor: ÄP

Hetkel kuum