Keenia rahutusi kardab vaid mõni üksik Eesti reisisell

ÄP 03. jaanuar 2008, 00:00

Union Travel OÜ arendusjuht Margus Raha ütles eile, et oli samal päeval Keeniaga rääkinud, ning sedastas, et seal on lootust, et järgmine nädal tuleb tunduvalt rahulikum. Seetõttu Union Travel reise ära ei jäta.

"Ei öelda, et ärge minge üldse. On teatud piirkonnad, mida soovitatakse vältida," rääkis Raha. Tema sõnul käivad praegu Keenias opositsiooni ja presidendi vahelised läbirääkimised ning tänaseks on planeeritud suur protestimarss.

Raha ütles, et 21. jaanuaril väljuvale reisile registreerinud 24 inimesest ei ole keegi oma kohta ära öelnud.

Tema sõnul on kõige ohtlikum piirkond Keenia lääneosa ja pealinn Nairobi. Mombasas soovitatakse Raha sõnul vältida vaid teatud piirkondi, üldine reisimine sinna jätkub.

Domina World Travel ASi turundusjuhi Helen Sauli sõnul on Keenias olukord nende sihtlinnades Malindis ja Mombasas rahulik, sellest hoolimata loobusid eile sõitma pidanud kaks inimest planeeritud reisist.

"Jaanuari keskel väljuva grupiga on kokkulepe, et vaatame, milliseks olukord kujuneb," kommenteeris Saul ning lisas, et kedagi ei kohustata reisile minema, aga võimalus jääb.

Sauli sõnul maandus eile lennuk, millega jõudis koju tagasi päev varem Keeniast tagasiteed alustanud reisigrupp. Tema sõnul on nendega kõik korras.

Lisareisikindlustust ei pidanud Saul vajalikuks.

Seoses rahutustega Keenias soovitab Eesti välisministeerium riiki reisijatel vältida rahvakogunemisi ja demonstratsioone ning järgida kohalike võimude korraldusi.

Kiire konsulaarkaitse tagamiseks soovitab välisministeerium Keeniasse reisivatel Eesti kodanikel end enne reisi välisministeeriumi kodulehel registreerida.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 17:15

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing