Tõnis Oja • 24. jaanuar 2008 • 1 min
Jaga lugu:

Hullumeelne päev

Kolmapäevast kauplemispäeva USA aktsiaturgudel võib lugeda tõeliselt hullumeelseks päevaks, sest tugeva langusega alustanud indeksid pöörasid päeva lõpuks veel tugevamale tõusule.

Keskpäevaks 2,6% teisipäevasest sulgumisest madalamale langenud Dow Jonesi tööstuskeskmine kerkis kauplemispäeva lõpuks 2,5%. Päeva madalaimast punktist tegi see 632punktilise ehk enam kui viieprotsendilise tõusu (erinevalt Euroopa investoritest, jälgivad USA investorid liikumisi punktides, protsentidele nad erilist tähelepanu ei pööra). The Wall Street Journali andmetel oli nii suur päevasisene tõus viimati 2002. aasta juulis, mil internetimulli lõhkemisele järgne langev ehk karuturg hakkas lõppema. Alates 1995. aastast on Dow-l enam kui 500punktilisi liikumisi olnud vaid üheksal päeval.

Aktsiate hinnaralli läks lahti kauplemise viimasel tunnil, kui hakkasid liikuma kuuldused, et kindlustusturgu reguleerivad tippametnikud on kohtunud suurte investeerimisfirmade juhtidega arutamaks kuidas stabiliseerida ja aidata hädast välja suuri

võlakirjadega tegelevaid kindlustusfirmasid. Nii hüppas suurte kindlustusfirmade, nagu MBIA, aktsia hind 33 protsenti.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt