Pärnu linnaametnikul lasub korruptsioonikahtlus

12. veebruar 2008, 09:21

Kuriteokahtluse tõttu pani Pärnu
linnavalitsuse majandusosakonna ehitusteenistuse juhataja Enno Tammekivi
lahkumisavalduse lauale nii osakonnas kui Reformierakonnas, kuhu ta kuulus 1994.
aastast.

Kaitsepolitsei Pärnu osakonnas on menetluses Tammekivi kriminaalasi, väidetavalt on ta ehitusteenistuse juhatajana läinud seadusega vastuollu riigihankeid korraldades, kirjutas Pärnu Postimees.

Menetlust alustati Lääne ringkonnaprokuratuuri pressinõuniku Külli Kivioja andmeil möödunud sügisel, kõnealuses kriminaalasjas pole Tammekivi ainuke kahtlusalune, teised kahtlustatavad pole linnavalitsuses tööl, kuid kõik nad on üle kuulatud.

Kaitsepolitsei Pärnu osakonna politseidirektor Kalev Kont polnud nõus asja kommenteerima, kuid kinnitas prokuratuuri öeldut: Tammekivi on kahtlustatav ametialases süüteos.

Olnuks Tammekivi tavaline linnaametnik, menetletaks tema võimalikku seadusevastast tegu Lääne politsei kriminaalosakonna majanduskuritegude talituses. Et tegemist on teenistuse juhatajaga, tegeleb Tammekiviga kaitsepolitsei, selgitas Kont.

Eelmisel nädalal ütles Tammekivi Pärnu Postimehele, et lahkub ametist tervislikel põhjustel, muret tegevat nii süda kui vererõhk. “Elan kaks aastat tablettide peal ja lähemal ajal on tarvis tohtritel lasta tervist uurida, muid põhjusi minu lahkumisest otsida ei maksa,” rääkis Tammekivi.

Pärast loo ilmumist vihjati ajalehele, et Tammekivi lahkus kriminaalmenetluse tõttu ja politseinikud on linnavalitsuses jaanuari alguses põhjalikult toimetanud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
15. April 2008, 15:27
Otsi:

Ava täpsem otsing