Linna osalus teeb arstid murelikuks

Violetta Riidas 20. veebruar 2008, 00:00

Mullu aprillis andis Tallinna abilinnapea Merike Martinson teada, et kuna omavalitsused võivad 2008. aastast pidada üldarstiabi äriühinguid, on neil mõttes luua linna perearstikeskus, kirjutas Äripäeva väljaanne Meditsiiniuudised.

"Meil on plaanis ehitada üks perearstikeskus. Seejärel sõlmib linn haigekassaga lepingu ja palkab perearstid, nii et perearst saab tegelda ainult arstiabiga," rääkis Martinson, kes näeb Tallinna perearstide tulevikku linna palgal. Avaldus tekitas perearstide hulgas ärevust, eriti Haabersti perearstide seas.

Praegu asuvad Ehitajate tee 137 Lääne-Tallinna Keskhaigla Väike-Õismäe Polikliinik, Apteek 1 ketti kuuluv Õismäe Polikliiniku apteek, Haabersti Perearstikeskus üheksa perearstiga, Järveotsa Perearstikeskus kuue perearstiga, kaks ühe arstiga osaühingut ja üks füüsilisest isikust ettevõtja. Kokku on neil 20 nimistut.

"Võin kätt südamele pannes kinnitada, et meie organiseerime keskuse ehitamist. Lõime eelmise aasta lõpus isegi SA Õismäe Tervisekeskus, et raha koguda," ütles Ingerainen.

Tallinna linna sotsiaal- ja tervishoiuameti peaspetsialist Küllike Kasuri vastas küsimusele tulevasest Haabersti arstikeskusest tõrjuvalt, et kogu arstikeskuse ehitamist organiseerib Ingerainen. Viimane möönis, et Martinson toetab ettevõtmist, kuid on öelnud, et linnal raha ei ole.

"Otseselt ei taha linn raha anda ega suurt organiseerimishooba enda kätte võtta," ütles Ingerainen. Teise nüansina tõi ta välja, et Martinson on ka Lääne-Tallinna Keskhaigla nõukogu esimees ja haigla tahab Õismäe Polikliiniku müüa, kuna neile on see põhitegevuseks mõttetu hoone.

Küsimusele, kas pole ohtu, et linn paneb perearstid pärast hoone valmimist sundseisu - kas tulete keskusesse palgale või lähete mujale -, vastas Ingerainen: "Kogu see ettevõtmine on üks suur oht, kuna tegemist on poliitilise projektiga. Kui meil oleks endal raha, ei seoks me end linnaga. Kui leiaksime kuskilt 18 miljonit, suudaksime ise laenu võtta."

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 17:21

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing