19. märts 2008 • 2 min
Jaga lugu:

Haridus tagab tööotsa

ASis Schenker töötav Kaspar Kull sattus logistikaärisse tänu pisikule, mis kodust külge jäi. "Nähes iga päev kõrvalt ekspedeerimist ja selle köögipoolt, hakkas asi huvitama ja nii ta läks," muljetab Kaspar rahulolevalt. Ka Tallinna Tehnikaülikoolis logistikat õppiv ja Balti Logistikas klienditeenindajana töötav Mari Mäes on erialavalikuga väga rahul.

Logistikaga seotu on neiu jaoks uudne, huvitav ja laiahaardeline. Ometi usub ta, et väljaspool Eestit on antud valdkonnas pakutav õpe tunduvalt kvaliteetsem ja parem.

Balti Logistika teenindusjuhi Joel Timmi sõnul logistikaalane või muu kõrgharidus antud valdkonnas edukaks läbilöömiseks aga ainukeseks eelduseks pole. Kõik sõltub ikka inimese enda võimekusest. Noor töötaja peab olema tema sõnul hakkaja ning omama edasijõudmiseks tõsist soovi ja huvi logistikaalal töötada ja areneda.

Ka ASi Schenker lennu- ja konteinervedude divisjoni direktor Valter Veedler on erialase hariduse olemasolu osas sama meelt ja seda tööle saamisel peamiseks ei pea. Samas aga lisab ta, et mõningatel puhkudel, kui inimesel puudub analüütiline mõtlemine või laiem ülevaade logistikavaldkonnast, võib hariduse puudumine saada karjääri jaoks takistuseks.

"Kuna logistika on väga lai valdkond ja igapäevatöös tuleb ette palju erinevaid situatsioone, siis on küllalt raske, kui puuduvad varasemad kogemused, millele toetuda. Samas ei teki ka kogemused kuskilt mujalt kui töö käigus," toonitab ta ja lisab, et uuel inimesel peaks olema üks kahest - kas erialane haridus või töökogemus. Veel parem kui mõlemad korraga.

Tähelepanu pööratakse ka lojaalsusele eelnevate tööandjate juures. "Kui inimene pole eelmiste tööandjate juures püsinud kauem kui aasta või veelgi vähem, siis tihti ei saa teda tõsiselt võtta," kinnitab Veedler.

Autor: Sandra Goudin

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt