Jaga lugu:

Ärgem unustagem ka töötajate pereelu

Ettevõtjate seas on levinud arusaam, et töötaja motiveerimiseks piisab palgast ning kaks korda aastas töötajale korraldatavast firmapeost. Sageli kiputakse aga ignoreerima ka fakti, et töötajal on ka pereelu - lapsed ja abikaasa.

Äripäev leiab, et senisest rohkem võiks olla firmapidudele kaasatud ka töötajate peresid ning lapsi. Kõigile on selge, et firma peab hoolitsema ühisürituste kaudu teatud sotsiaalse suhtluse ning firma ühisvaimu toimimise eest.

Aga unustatakse, et seda on tunduvamalt lihtsam teha, kui toimuvatesse firmaüritustesse kaasata töötajad koos peredega, mis on parem motivaator, kui isad-emad terveks nädalavahetuseks pere juurest suvepäevade näol eemale kiskuda.

Usume, et mida rohkem suudab firma oma töötajate pereelu korraldamisel abiks olla, seda paremini teeb inimene tööd ning seda rohkem panustab.

Samuti on peresõbralikkus hea ettevõtte mainekujundaja. Ühelt poolt on laste näol tegemist tulevaste võimalike töötajatega, teisalt muudab see firma nägu inimlikumaks ja atraktiivsemaks potentsiaalsetele tööotsijatele.

Mõnus ja inimsõbralik keskkond reklaamib ettevõtet paremini kui reklaamlehed, PR või säravad lööklaused.

Kahtlemata on pereürituste korraldamine kulukas, sugugi väike kulu pole korraldada suvepäevad saja inimese asemel kahesajale, või kinkida töötajate lastele lisaks kingipakile ka teatrikülastus. Kahtlemata on kõikidele sobilikku valikutki raske teha.

Aga siiski ei tohiks unustada, et töötaja efektiivsuse tagavad hea tagalana toimivad korras peresuhted, mistõttu on igal firmal kahtlemata kasulik olla peresõbralik.

Praegustes majanduskasvu aeglustumise tingimustes tuleks enamgi panustada töötajatesse, kui aktiivse kasvu perioodil, sest just languse ajal segmenteeruvad välja atraktiivsed tööandjad, kes kriitilisel ajal ei kipu ettevõttes esimese kuluna maha tõmbama indiviidiga seotud kulutusi.

Autor: ÄP

Jaga lugu:
Hetkel kuum