Kas erakonnad tulevad üheskoos sundüürnikele appi?

Vello Rekkaro 14. aprill 2008, 00:00

Sundüürnike probleemide arutelu 17 aastat tagasi alanud omandireformi lõpetamiseks võttis uuesti hoo sisse tänu Keit Pentusele Reformierakonnast, kes on avaldanud tänavu sel teemal rea artikleid.

Esimene neist, Postimehes ilmunud "Sunnist vabaks", ja lisaks meediaärimehe Hans H. Luige lennukas ettepanek Kuku raadio saates Keskpäevatund hakata sundüürnikke nimetama eelisüürnikeks, vallandas jõulise debati Äripäevas peatoimetaja asetäitja Aivar Hundimäe ning riigikogu liikme Heimar Lengi osalusel.

Suhtekorraldaja Janek Mäggi nendib: Eesti ühiskond ja avalikkus ei saanud aru, "kuidas suur osa prominente…virutasid Tallinna linna ja Eesti rahva tagant ligi miljardi krooni väärtuses Eesti riigi kõige magusamat - Tallinna vanalinna kinnisvara".

Tallinnas viimasel 17 aastal sõlmitud korterite erastamistehingutest on enamik ebaseaduslikud, kuid tehinguid pole võimalik tagasi pöörata nende aegumise tõttu; sellised omandajad võivad riisutud vara endale jätta.

Õiguskantsler on kinnitanud, et kui kohalikul omavalitsusel pole sundüürnikule eluruumi anda, eraldab vahendid riik. Kui nüüd valitsev Reformierakond ja oponeeriv Keskerakond oma mõistuse ja tahte ühendavad, peab riik eraldama piisavalt raha ja kohalik omavalitsus seisma hea korraldusliku poole eest, et heastada sundüürnikele tehtud ülekohus ja korvata kahju vastavalt õiguspäraselt saadaoleva eluaseme väärtusele turuhinnas.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 17:28
    Otsi:

    Ava täpsem otsing