Kaks tundi väärtuslikku Vene popestraadi

Mari Hiiemäe 25. aprill 2008, 00:00

Mihhail Turetski koor on huvitav nähtus Venemaalt pärit estraaditruppide hulgas. Ühest küljest on kümneliikmelise grupi näol tegemist väikese meeskooriga, teisest küljest on see liigitatav a cappella ansamblite hulka.

Igal Turetski grupi lauljal on korralik muusikaalane ettevalmistus ning suurepärane hääl. Hulga peale on nad võimelised esitama helisid nelja ja poole oktaavi ulatuses. Ka on iga nende lugu rikkalikult mitmehäälne.

Teine Turetski koori trump on oskus ükskõik millist muusikalist materjali pakkuda vaatemänguliselt. Mihhail Turetski juhtimisel töötleb koor klassikalise pärandi popmuusikaks ning sama hästi pöörab näiteks lorilaulud nauditavaks kunstiks.

Kontsertide kavad sisaldavad töötlusi klassikapaladest ning ooperiaariatest, ometi ei maksa karta, et laulud tavakuulaja jaoks liiga akadeemiliseks või elitaarseks võiksid muutuda.

Kavas "Halleluuja armastusele", millega trupp Linnahalli jõuab, domineerivad eelkõige lembelaulud. Kui tavapäraselt on koor loorbereid lõiganud muu hulgas barokiajastu kuldsete autorite loomingu ning rahvapärandist inspireeritud muusika töötlustega, siis seekord võetakse joon nüüdisaegsema popmuusika suunas.

Läbisegi kõlavad Joe Dassini, Louis Armstrongi ning Andrea Bocelli palad, samuti ansambli "Scorpions" tuntuks lauldud romantilised meloodiad.

Lauldakse kümnes keeles ning lisaks vokaalile toetatavad esinemist ka akustilise ning basskitarri ja klahvpillihelid.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:53

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing