1. mai 2008 • 2 min
Jaga lugu:

Jazzkaarele kaunis punkt

José Gonzalez pani ilusa punkti tänavusele Jazzkaare festivalile. Tegemist oli üritustesarja Jazz'n'Motion ja Jazzkaare koostöökontserdiga, mis tõi pühapäeva õhtul klubisse Hollywood üle tuhande inimese.

José Gonzaleze kontserdi piletid müüdi välja juba eelmüügist, sissepääsujärjekord ulatus pool tundi enne kontserdi algust Draamateatrini. "Raske oli uskuda, et kõik need inimesed klubisse ära mahuvad, aga mahtusid, ja kogu see tuhandepealine publik suutis klubiatmosfääris ka täiesti hiirvaikselt ja lausa hinge kinni pidades muusikat kuulata," imestas Jazzkaare peakorraldaja Anne Erm.

Kontserdiõhtu avas sooloartist Death Vessel Brooklynist, kes pani oma heledal häälel ja kitarril lauldud hingekriipivalt siiraste indie-folk lugudega publiku tähelepanelikult kuulama ning lõi kogu õhtule sobiva hingestatud häälestuse.

Argentiina verd ja Rootsi päritolu laulja-lugudekirjutaja José Gonzalez tuli lavale kõigepealt üksi, taustaks lihtne ja mõjuv visuaalkujundus. Peale paari lugu liitusid Joséga laval ka Koopist ja värskest Rootsi indie-bändist Little Dragon tuntud Yukimi Nagano ja löökpillimängija Erik Bodin.

Nagu selgus, oli Yukimi ja Eriku kontserdisse kaasamine üllatuseks fännidele just nendes riikides, kuhu José kontserttuur varem jõudnud polnud ehk Poolas, Lätis ja Eestis. "Tahtsime teile midagi erilist teha," ütles José enne kontserti. Nii José kui ka Little Dragon ja The Knife, kelle looga "Heartbeats" José ka kuulsaks sai, on pärit Rootsi muusikapealinnana tuntud Göteborgist. Nad on ka ühe sõpruskonna liikmed.

Publiku häälekal nõudmisel tegi José neli lisalugu, millest üks oli ka ilus ja nutikas kaver Kylie Minogue loost "Hand on your Heart".

Publikust tulvil kontserdil suutis José luua täiesti erilise sooja ja intiimse õhkkonna ning tõestas taas, et vähe võib olla palju, kui seda teha hingega ja hingestatult.

Tema siiras ja lihtne, samas ülitundlik ja intensiivne esitluslaad on saanud tuntuks kogu maailmas ning kontserdid kevadisel tuuril olid kõik ette välja müüdud. Noorukest Gonzalezt on nimetatud 21. sajandi Nick Drake'iks, võrrelda võiks teda artistidega nagu Iron&Wine, Cat Power, Feist. Low, Elliott Smith.

Tänavune Jazzkaar tegi 52 kontserdi ja 15 000 külastajaga ka kõigi aastate publikurekordi, fänne rõõmustasid mitmekülgses festivaliprogrammis staarid nagu Avishai Cohen, Al Di Meola, Angelique Kidjo, Roy Ayers, Tommy Emmanuel, Leny Andrade, Dinosau jt.

Jazz'n'Motioni üritustesari on toonud Eestisse artiste nagu Roisin Murphy, Gotan Project, Matthew Herbert Big Band, the Cinematic Orchestra, Jaga Jazzist jpt.

Autor: Helen Sildna

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt