Saku loodab ratsutada Carlsbergi tuntusel

Virge Lahe 02. mai 2008, 00:00

Ei juhtu just sagedasti, et börsiettevõtte aktsionäride koosolekul väikeaktsionärid aktiivselt küsimusi ja ettepanekuid esitavad, nagu tegid seda üleeile aktsionärid Saku Õlletehase üldkoosolekul. Näiteks küsiti, mis muutub sellest, et Carlsberg Baltic omandas kaks kolmandikku Saku Õlletehase aktsiatest.

"Ega see väga suur ja ootamatu muudatus ei olnud," tõdes Kuusik, "see oli juba varem teada." Kuusik pidas silmas Carlsbergi osaluse ostu British Newcastle'ilt, mõlemad omasid algselt 50 protsenti Baltic Beverages Holdingust, kes oli 75 protsendiga Saku Õlletehase aktsionär.

"Meie jaoks on see muudatus väga rõõmustav, sest Carlsberg, kes on maailmas viies õlletootja, omab ka meeletut oskusteavet ja tuntud brände. Loodame ka ise sellest võita," märkis Kuusik.

Väikeaktsionär küsis seepeale, kas Saku õllesid üldse veel valmistatakse kohaliku retsepti järgi, kuna suuromanik on ju rahvusvaheline ettevõte. Kuusik tõi näiteks Saku Heleda, mille retsept pärineb 1975. aastast, ja kinnitas, et Saku Originaali selle retsepti järgi mujal ei valmistata.

Esitati ka intrigeeriv küsimus dividendide maksmise kohta: "Kas on loogiline, et kui eelmine majandusaasta on olnud kõige edukam, makstakse aktsionärile dividendi 10 krooni aktsia kohta, aga 2006. aasta eest maksti 25 krooni?"

Finantsdirektori sõnul ei luba eelmise aasta tulemused rohkem dividende maksta, sest 100 miljonist kroonist jaotamata kasumist läheb 80 miljonit dividendideks ja umbes 20 miljonit tulumaksuks, nii et mingis ulatuses isegi jaotamata kasum ületatakse.

"Kuna aga 2006. aastal oli bilanssi kuhjunud palju vaba raha ja seda ei olnud investeerimiseks tarvis, oli see mõttekas välja maksta, mistõttu tundsite seda ka ise raha näol, mis laekus teie kontodele," selgitas Kuusik kohale tulnud aktsionäridele.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 17:31

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing