19. mai 2008 • 2 min
Jaga lugu:

Ühe Rumeenia äri lõpp

Väärtpaberite keskregistri andmetel on Peep Aaviksoole, Olari Taalile ja Jaan Pillesaarele kuuluva Brightsand OÜ aktsiatest üle poole liikunud.

"Likvideerisime ühe ettevõtte varad ja see Brightsand oli selline üheks ettevõtmiseks tehtud ettevõte," märkis Aaviksoo.

Brigthsand OÜ asutasid 2006. aastal ühe kinnisvarainvesteeringu haldamiseks Bukarestis kolm äriühingut: IPC Romania OÜ, DSVH OÜ ja Eggera OÜ. Aaviksoo on üks kolmest IPC Romania põhilisest osanikust.

Brightsand OÜ plaanitakse lähikuudel juriidilise isikuna likvideerida, sest ettevõtte kaudu tehtud investeerimisprojekt on maha müüdud.

Aaviksool on aga silmapiiril uued projektid. "Uusi projekte võtame me pidevalt käsile, ega seal investeerimist pole mõtet peatada, sest praegu on Bukarestis toimunud tohutu hüpe, kuid see pole toimunud teistes piirkondades. Praegu on mõistlik soetada just teistes piirkondades maid," lausus Aaviksoo.

IPC Investment arendab Bukaresti kesklinnas korterelamuid ning Aaviksoo sõnul on kõik plaanipärane. Kaks projekti on maha müüdud ja kolmandaga peetakse müügiläbirääkimisi. "Ühe müüsime Hispaania suurele börsifirmale maha, teise Rumeenia arendajatele. Meie investorite oodatud tootlus on käes," märkis Aaviksoo.

Lisaks kinnisvarale on IPC investeerinud maavarade kaevandamisse ja ehitusmaterjalide tootmisesse, märkis IPC Real Estate'i juhatuse liige Siret Soom.

Kui Eestis on kinnisvaraturg languses, siis Rumeenias valitseb Aaviksoo sõnul ikka tõusutrend. "Pakkumisi on oluliselt vähem kui nõudlust. Praegu on olukord endiselt aktiivne ja äripinnad on kõik aasta ette ära broneeritud," kirjeldas Aaviksoo Rumeenia turusituatsiooni.

Brightsand OÜ oli üheks äriprojektiks asutatud ettevõte. See äriprojekt on tänaseks edukalt lõpule viidud, investeeritud summa ja kasum on omanikele välja makstud.

Kasumiga mina isiklikult jäin rahule, projekt õnnestus, kuid täpseid numbreid me ei kommenteeri.

Kuna juriidilist üksust ei ole rohkem vaja, siis otsustasime selle likvideerida.

Minul isiklikult on investorina jätkuvalt üks investeering Rumeenias, see on samuti passiivne investeering ja seekord maavaradega seotud äris. Kes seal veel investorid on, seda ei ole minul õigust kommenteerida.

Autor: Kaisa Tahlfeld

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt